Ոստիկանների կողմից ծեծի ենթարկվածը չի հիշում իր անուն֊ազգանունը
Այսօր առավոտյան Երևանի կենտրոնում ոստիկանական ուժերի կողմից այլոց թվում դաժան ծեծի է ենթարկվել էլեներգիայի թանկացման դեմ նստացույցի մոտ 40 տարեկան մասնակից, ով կորցրել է գիտակցությունը։ Նա բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունք, այժմ հազիվ է կարողանում քայլել:
Տղամարդը կորցրել է հիշողությունը, նա չի հիշում իր անուն-ազգանունը: Այս մասին Մալաթիայի բաժնից հաղորդում է «Հետք»-ի լրագրող Անի Հովհաննիսյանը:
«Լրագրողը ոստիկաններին հարցրել է, թե ինչու շտապօգնություն չեն կանչում: Ոստիկանները պատասխանել են, որ քաղաքացին հրաժարվել է բժշկական օգնությունից և այդ վիճակում եղել է մինչև բերման ենթարկելը: Քաղաքացուն շարունակում են պահել բաժնում»,- գրում է «Հետք»֊ը:
Քիչ անց ԶԼՄ֊ն նշել էր, որ քաղաքացուն տեղափոխել են հիվանդանոց։
Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ նստացույցի ընթացքում ոստիկանների կողմից ջրցան մեքենաներ գործի դնելու արդյունքում վիրավորվել է նաև արվեստաբան, Ժամանակակից արվեստի ինստիտուտի տնօրեն Նազարեթ Կարոյանը: Նա Epress.am֊ին հեռախոսով հայտնել է, որ այս պահին գտնվում է «Գրիգոր Լուսավորիչ» հիվանդանոցում:
Կարոյանի խոսքով՝ բացի իրենից, այդ հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում է ակցիայի ժամանակ տուժած ևս 2 հոգի:
Նշենք, որ էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ պայքարող քաղաքացիները ծրագրում են այսօր ժամը 18։00֊ին հավաքվել Ազատության հրապարակում։ Այս պահին հրապարակը շղթայված է ոստիկաններով, մուտքն արգելվում է։

Мужчина, избитый в Ереване полицейскими, потерял память
11:12 Пострадавшего во время разгона мирной демонстрации мужчину доставили в медцентр «Армения», где ему диагностировали черепно-мозговую травму.
Как сообщалось ранее, в ходе разгона акции протеста в Ереване утром 23 июня полицейскими, среди прочих, был избит мужчина лет 40, протестующий против подорожания электроэнергии. В результате избиения он потерял память. Его доставили в отделение полиции: передвигается мужчина с трудом.
«Потерял память, он не помнит своего имени», - из отделения полиции в административном районе Малатиа сообщает корреспондент hetq.am Ани Ованисян.
«Журналист поинтересовался у полицейских, почему они не вызывают скорую помощь. Ответили, что гражданин отказался от медпомощи, а в таком состоянии он находился до задержания. Гражданина продолжают удерживать в отделении», - сообщает агентство.
Утром 23 июня полиция применила водометы для разгона участников сидячей забастовки против подорожания электричества. В результате повреждение получил директор Института современного искусства Назарет Кароян. Он рассказал Epress.am, что в данный момент находится в больнице «Григорий Просветитель».
По словам Карояна, в реанимационном отделении больницы находятся двое других пострадавших в ходе разгона акции.
Противники подорожания электроэнергии намерены собраться 23 июня в 18:00 на площади Свободы. В данный момент площадь оцеплена полицейскими, вход воспрещен.