Քննչական կոմիտեն հրապարակել է Ղարաբաղում վիրավորված 16 զինծառայողների անունները
Երեկ Լեռնային Ղարաբաղի հյուսիս֊արևելքում գտնվող զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի՝ ադրբեջանական զինուժի կողմից արկակոծման հետևանքով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ են ստացել և հոսպիտալ են տեղափոխվել 16 զինծառայողներ։ Այս մասին ասված է ՀՀ քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ։ Երեկ երեկոյան չճանաչված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր 4 մահացած զինծառայողի՝ Նորայր Խաչատրյան, Ռոբերտ Մկրտչյան, Կարեն Շահինյան, Հարութ Հակոբյան և վիրավորների մասին, որոնց թիվը և անունները չէին նշվում։
Քննչական կոմիտեն հրապարակել է վիրավորների անունները․
Արկադի Արմենի Մուրադյան, Հարություն Նորիկի Թովմասյան, Կարեն Սասունի Վարդանյան, Վանիկ Ավետիքի Մարտիրոսյան, Թաթուլ Աշոտի Պողոսյան, Սերգեյ Հարությունի Էլոյան, Խաչատուր Հայրիկի Պապիկյան, Յաշա Արկադիի Բաղդասարով, Արման Արմենակի Ստեփանյան, Նարեկ Սարմենի Թառումյան, Կարեն Անատոլիի Երեմյան, Սաֆար Արսենի Սաֆարյան, Վուրգ Աղասու Գալստյան, Ռազմիկ Նորիկի Խաչատրյան, Սեդրակ Հովսեփի Ղարիբյան, Հայկ Հովհաննեսի Հովհաննիսյան:
ՀՀ ՊՆ֊ն, իր հերթին, հայտնում է, որ հրետակոծման ժամանակ հակառակորդն առաջին անգամ կիրառել է 122մմ հրետանային միջոցներ` «հարվածներ հասցնելով ոչ թե առաջնագծում տեղակայված դիրքապահ ուժերին, այլ նրանց թիկունքում տեղակայված ստորաբաժանումներին»։ ՊՆ֊ն նշում է նաև, որ «ՀՀ զինված ուժերի կողմից այսուհետ օգտագործվելու են հրետանային և հրթիռային խոցման համարժեք միջոցներ»։

16 Armenian soldiers were wounded on Friday in an Azerbaijani rocket attack on one of the military units deployed in northeastern Karabakh. The Investigative Committee of Armenia released the names of those wounded in a statement issued on Saturday, September 26: Arkady Muradyan, Harutyun Tovmasyan, Karen Vardanyan, Vanik Martirosyan, Tatul Poghosyan, Sergey Eloyan, Khachatur Papikyan, Yasha Baghdasarov, Arman Stepanyan, Narek Tarumyan, Karen Yeremyan, Safar Safaryan, Vurg Galstyan, Razmik Khachatryan, Sedrak Gharibyan, and Hayk Hovhannisyan have been hospitalized  with injuries of differing levels of severity.
Recall, NKR military authorities reported Friday that four Armenian conscripts – Norayr Khachatryan (20), Robert Mkrtchyan (20), Harut Hakobyan (18), and Karen Shahinyan (18) – died from shrapnel wounds as a result of the same attack.
The Armenian Defense Ministry, in turn, reported that for the first time since the ceasefire in 1994 “the adversary has used 122-mm howitzers to attack frontline military units.”
Armenian Armed Forced, authorities said, will from now on retaliate with “equal artillery and missile measures.”