Սպանել են «Անելիք» բանկի իրավաբանին․ ոստիկանությունը պնդում է՝ պարզել է, թե ով է հանցագործը
Նոյեմբերի 24-ին` ժամը 20:30-ի սահմաններում, Երևանի Վարդանանց 14 շենքի մոտ հրազենից կրակել են 32-ամյա Հովհաննես Աթանյանի վրա, ինչի հետևանքով վերջինս տեղում մահացել է։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
ԶԼՄ֊ների համաձայն, Աթանյանն աշխատում էր «Անելիք» բանկում որպես իրավաբան։ Դեպքի առնչությամբ սպանության հոդվածով քրեական գործ է հարուցվել։ ՀՀ ոստիկանության կայքն այսօր հայտնել է, որ «օպերատիվ-հետախուզական և որոնողական անհետաձգելի միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ հանցագործությունը կատարել է Երևանի բնակիչ, 1961 թ. ծնված Մկրտիչ Պ.-ն»։ Այժմ ոստիկանները որոնում են կասկածվող անձին։

Armenia's Investigative Committee reports that 32-year-old Hovhannes Atanyan was fatally shot at about 8:30 p.m. Tuesday on 14 Vardanants St. in Yerevan. The man, as stated by law enforcement authorities, died on the spot. According to local media reports, Atanyan worked as a lawyer at Armenia's Anelik Bank.
A criminal case has been launched over the killing. Meanwhile, the official website of the Armenian Police reported today that through operational intelligence measures law enforcement officers have determined “the crime was committed by Yerevan resident, 54-year-old Mkrtich P.” Police are looking for the suspect.