Հանրաքվեի օրը երթուղայինից «պարտքերի ցուցակով» փող էին բաժանում
Այսօր «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրողը տեսանկարահանել է, թե ինչպես Երևանում 2-րդ համարի երթուղայինի դիմացի նստարանին նստած երիտասարդը, ձեռքին թղտադրամների մի կապ, հաշվում և գումար է տալիս մեքենայի մոտ հավաքված 5-6 մարդկանց։
Հավաքվածների հետ զրույցի ընթացքում տղամարդը, մասնավորապես, ասում է․ «Պյուս 5 եմ դնում, բայց ստեղ մի խնդիր կա․․․»։ Մի կին հարցնում է՝ «կգաս, կտա՞ս», մեկ այլ կնոջ ձայնն է լսվում՝ «Արթուրը, մեկ էլ հարսս․․»։ Տղամարդը նկատում է իրեն տեսանկարահանող խցիկը, մոտենում է լրագրողին և հարցնում․ «Ի՞նչ ես նկարել»։
Լրագրողի՝ «ի՞նչ ցուցակ է» հարցին տղամարդը պատասխանում է, թե «պարտքերի ցուցակն է» ու փորձում է խլել տեսախցիկը։ Տեսնելով լրագրողի վկայականը՝ նա ասում է․ «Տենց մի թուղթ ես էլ քեզ ցույց կտամ»։
Մանրամասները՝ «Ազատություն» ռադիոկայանի տեսանյութում․
Դեկտեմբերի 6-ին Հայաստանում անցկացվում է նոր Սահմանդրության նախագծի հանրաքվեն, որը նախաձեռնել է ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։Համաձայն նախագծի, Հայաստանը խորհրդարանական կառավարման է անցնելու։ Սահմանադրության նախագծին դեմ են հանդես գալիս քաղաքական ուժեր՝ «Ժառանգություն», «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունները, մի շարք քաղաքացիական նախաձեռնություններ, հասարակական կազմակերպություններ։

A reporter of RFE/RL's Armenian Service has filmed an unknown man distributing money among the voters near a voting station in Yerevan. The man, as seen in the video, is handing out 10 thousand dram bills to each of the citizens, putting a plus sign in front of the names.
When confronted by the reporter about the list and the money, the man claimed it was a “list of debts;” he then tried to seize the journalist's camera.
On 8 am Sunday Armenians have begun voting in a nationwide referendum on draft constitutional amendments, initiated by President Serzh Sargsyan, that seek, among other changes, to transition Armenia from a semi-presidential to a parliamentary system of governance.
Local observation missions have been reporting a number of different infringements during the election process, including but not limited to hindrance to the observers' and journalists' work, violations of the secrecy of voting, as well as numerous instances of multiple voting.