Պայթեցված խանութի սեփականատերն այլևս Սամվել Ալեքսանյանին չի կասկածում
Հունվարի 19-ին Մալաթիայում պայթեցված խանութի սեփականատեր Սուսաննա Հովեյանը մտքափոխվել է․ նա համոզվել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ֊ական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը խանութի պայթեցման հետ որևէ կապ չունի, գրում է Armtimes.com կայքը։ Դեպքից հետո խանութի սեփականատերը կայքի հետ զրույցում հայտարարել էր, որ կասկածում է Ալեքսանյանին:
Սուսաննա Հովեյանի խոսքով՝ Սամվել Ալեքսանյանն անում է ամեն հնարավորը, որպեսզի գործը բացահայտվի:
- Տիկին Սուսաննա, ի՞նչ նորություն կա ձեր խանութը պայթեցնելու գործից:
- Մենք (ինքն ու ամուսինը - հեղ.) հարցաքննվել ենք հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Գործն ընթացքի մեջ է, պարզապես ես նախկինում, որ շեշտել եմ Սամվել Ալեքսանյանի անունը, հիմա իր վրայից ես կասկածը հանում եմ, որովհետեւ ուրիշին եմ կասկածում:
-Ո՞ւմ՝ ուրիշին, անուն, ազգանուն կհրապարկե՞ք:
-Դե, հիմա կոնկրետ ես չեմ կարող ասել, ում որ կասկածում եմ, ոչ ոքի հետ կապ չունի, երբ որ հստակ բան կիմանամ, ձեզ կասեմ:
-Ինչպե՞ս համոզվեցիք, որ Սամվել Ալեքսանյանը կապ չունի ձեր խանութը պայթեցնելու հետ:
-Որովհետև Ալեքսանյանն էլ իր համատեղ ուժերով ուզում է, որ գործը բացահայտվի:
-Այսինքն, իր հետ խոսե՞լ եք, նա է ասե՞լ:
-Այո: Գիտեք, նենց դեպք էր, որ տաք գլխով... հետո սառը ուղեղով դատեցի, որ կան մարդիկ, որ կարող էին իրենք լինել, իսկ հիմա անուն չեմ կարող ասել:
-Նախաքննական մարմնին հայտնե՞լ եք, որ Ալեքսանյանը կապ չունի:
-Այո, հայտնել եմ: Ես Ալեքսանյանի վրա ոչ մի բողոք, կամ կասկած անգամ չունեմ:
-Դեպքից հետո եք խոսե՞լ Սամվել Ալեքսանյանի հետ:
-Իր անունը կարող եք հանել:
-Ես հարցնում եմ՝ ե՞րբ եք խոսել և ինչպե՞ս համոզվեցիք, որ Սամվել Ալեքսանյանը կապ չունի այս դեպքի հետ:
-Ես իր հետ չեմ խոսել, արդեն ասեցի, որ ուրիշին եմ կասկածում, իսկ էդ ուրիշը հաստատ իրա հետ կապ չունի: Ես տեղյակ եմ, որ ինքն ամեն ինչ անում է, որ բացահայտվի այս գործը:
-Սկզբում նշեցիք, որ խոսել եք:
-Չէ, ես չեմ խոսել:
-Այդ դեպքում, ո՞վ է խոսել, ձեր ամուսի՞նը:
-Ես ինչ ասում եմ, դա գրեք, եթե հիմնավորված հետո բան կունենամ ասելու, լրացուցիչ ձեզ կտեղեկացնեմ, դուք կհրապարակեք:
-Տիկին Սուսաննա, ձեզ վախեցրե՞լ են:
-Չէ, չէ ինձ չեն վախեցրել, ես չեմ վախենում, հետո Ալեքսանյանը տղամարդ է, ես՝ կին, ես իր հետ ոչ հանդիպել եմ, ոչ էլ, որ ինձ վախեցնի: Եթե վախենայի, առաջին օրն էլ իր անունը չէի տա:

Owner Says, Republican Oligarch Not Related to Yerevan Store Explosion
Following the explosion that occurred in a Yerevan store on January 19, 2016, owner Susanna Hoveyan had announced that she suspected ruling Republican Party MP, oligarch Samvel Aleksanyan of organizing the blast. In a recent interview with Armtimes.com, however, Hoveyan said she had changed her mind and was now convinced Aleksanyan had had nothing to do with the attack.
The lawmaker, she added, is “doing everything in his powers to help solve the investigation.”
Below is the website's conversation with Susanna Hoveyan:
- Mrs. Susanna, do you have any news about the explosion in your store?
- were questioned as part of the criminal case. Investigation is currently underway; however, I want to take back what I've said before about suspecting Samvel Aleksanyan, because I now suspect someone else.
- Who? Can you name ?
- I can't give you a specific name now since has no relation to any . I'll let you know as soon as I know for sure.
- What made you change your mind about Samvel Aleksanyan?
- Because Aleksanyan also wants the case to be solved.
- So, you've talked to him, and he has told you this personally?
- Correct. You know, I in the heat of the moment. After more careful consideration, I decided that there could have been other people. But I can't name anyone now.
- Have you told the preliminary investigation body that Aleksanyan has had nothing to do .
- Yes, I have. I have no complaints or suspicions about Aleksanyan whatsoever.
- Have you talked to Aleksanyan after the incident?
- You should stop calling his name.
- I'm just asking... When have you talked to him and what convinced you that Samvel Aleksanyan had no connection with the case?
- I haven't talked to him. I have already told you that I suspect someone else, and this person has no relation to . I know that he is doing everything in his power to solve the case.
- You said earlier that you had talked to him.
- No, I haven't.
- Who, in that case, has talked to him? Your husband?
- Just write what I'm telling you. I'll let you know if there's any more news, and you'll publish that as well.
- Mrs. Susanna, have you been terrorized?
- No, I haven't. I'm not scared. And besides, Aleksanyan is a man, and I – a woman. I haven't even met him for him to be able to terrorize me. If I were scared, I wouldn't have named him in the first place.