Պայթեցված խանութի սեփականատերն այլևս Սամվել Ալեքսանյանին չի կասկածում
Հունվարի 19-ին Մալաթիայում պայթեցված խանութի սեփականատեր Սուսաննա Հովեյանը մտքափոխվել է․ նա համոզվել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ֊ական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը խանութի պայթեցման հետ որևէ կապ չունի, գրում է Armtimes.com կայքը։ Դեպքից հետո խանութի սեփականատերը կայքի հետ զրույցում հայտարարել էր, որ կասկածում է Ալեքսանյանին:
Սուսաննա Հովեյանի խոսքով՝ Սամվել Ալեքսանյանն անում է ամեն հնարավորը, որպեսզի գործը բացահայտվի:
- Տիկին Սուսաննա, ի՞նչ նորություն կա ձեր խանութը պայթեցնելու գործից:
- Մենք (ինքն ու ամուսինը - հեղ.) հարցաքննվել ենք հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Գործն ընթացքի մեջ է, պարզապես ես նախկինում, որ շեշտել եմ Սամվել Ալեքսանյանի անունը, հիմա իր վրայից ես կասկածը հանում եմ, որովհետեւ ուրիշին եմ կասկածում:
-Ո՞ւմ՝ ուրիշին, անուն, ազգանուն կհրապարկե՞ք:
-Դե, հիմա կոնկրետ ես չեմ կարող ասել, ում որ կասկածում եմ, ոչ ոքի հետ կապ չունի, երբ որ հստակ բան կիմանամ, ձեզ կասեմ:
-Ինչպե՞ս համոզվեցիք, որ Սամվել Ալեքսանյանը կապ չունի ձեր խանութը պայթեցնելու հետ:
-Որովհետև Ալեքսանյանն էլ իր համատեղ ուժերով ուզում է, որ գործը բացահայտվի:
-Այսինքն, իր հետ խոսե՞լ եք, նա է ասե՞լ:
-Այո: Գիտեք, նենց դեպք էր, որ տաք գլխով... հետո սառը ուղեղով դատեցի, որ կան մարդիկ, որ կարող էին իրենք լինել, իսկ հիմա անուն չեմ կարող ասել:
-Նախաքննական մարմնին հայտնե՞լ եք, որ Ալեքսանյանը կապ չունի:
-Այո, հայտնել եմ: Ես Ալեքսանյանի վրա ոչ մի բողոք, կամ կասկած անգամ չունեմ:
-Դեպքից հետո եք խոսե՞լ Սամվել Ալեքսանյանի հետ:
-Իր անունը կարող եք հանել:
-Ես հարցնում եմ՝ ե՞րբ եք խոսել և ինչպե՞ս համոզվեցիք, որ Սամվել Ալեքսանյանը կապ չունի այս դեպքի հետ:
-Ես իր հետ չեմ խոսել, արդեն ասեցի, որ ուրիշին եմ կասկածում, իսկ էդ ուրիշը հաստատ իրա հետ կապ չունի: Ես տեղյակ եմ, որ ինքն ամեն ինչ անում է, որ բացահայտվի այս գործը:
-Սկզբում նշեցիք, որ խոսել եք:
-Չէ, ես չեմ խոսել:
-Այդ դեպքում, ո՞վ է խոսել, ձեր ամուսի՞նը:
-Ես ինչ ասում եմ, դա գրեք, եթե հիմնավորված հետո բան կունենամ ասելու, լրացուցիչ ձեզ կտեղեկացնեմ, դուք կհրապարակեք:
-Տիկին Սուսաննա, ձեզ վախեցրե՞լ են:
-Չէ, չէ ինձ չեն վախեցրել, ես չեմ վախենում, հետո Ալեքսանյանը տղամարդ է, ես՝ կին, ես իր հետ ոչ հանդիպել եմ, ոչ էլ, որ ինձ վախեցնի: Եթե վախենայի, առաջին օրն էլ իր անունը չէի տա:

Владелец взорванного в Ереване магазина снимает подозрения с депутата
Хозяйка взорванного 19 января магазина в ереванском районе Малатиа Сусанна Овеян передумала: она убедилась, что депутат от правящей Республиканской партии Армении Самвел Алексанян не имеет никакого отношения к взрыву. Об этом пишет Armtimes.com. После инцидента, напомним, женщина заявила, что подозревает именно его.
По словам Овеян, депутат делает все возможное для раскрытия дела.
- Какие новости в деле о взрыве вашего магазина?
- Нас допросили в рамках возбужденного уголовного дела. Просто раньше я называла имя Самвела Алексаняна, теперь снимаю с него подозрения, потому что подозреваю другого.
- Кого? Назовете имя, фамилию?
- Сказать конкретно не могу. Ни с кем, кого подозреваю, он не связан. Сообщу вам, когда буду знать точно.
- Как вы убедились в том, что Самвел Алексанян не имеет отношения к взрыву?
- Потому что Алексанян тоже хочет, чтобы дело было раскрыто.
- То есть вы говорили с ним? Это он сказал?
- Знаете, такое дело, что на горячую голову... Потом я подумала, что есть люди, это могли сделать они, а назвать имена сейчас я не могу.
- Вы сообщили Органу предварительного следствия, что Алексанян ни при чем?
- Да, сообщила. У меня нет никаких жалоб на Алексаняна, даже подозрений.
- Вы говорили с Самвелом Алексаняном после инцидента?
- Можете убрать его имя.
- Я спрашиваю: когда вы с ним говорили и как убедились в том, что Самвел Алексанян не имеет отношения к случившемуся?
- С ним не говорила. Я уже сказала, что подозреваю другого, а этот другой точно не имеет к нему отношения. Мне известно, что он делает все для рыскрытия этого дела.
- Вы сказали, что говорили с ним.
- Нет, не говорила.
- В таком случае, кто говорил? Ваш муж?
- Пишите, что я говорю. Если потом у меня будет что сказать обоснованно, сообщу дополнительно.
- Вас запугали?
- Нет, меня не запугивали, я не боюсь. А потом, Алексанян мужчина, я – женщина, я не встречалась с ним, чтоб он мог запугать меня. Если бы я боялась, не стала бы называть его имя в первый же день.