Նոյեմբերյանի զորամասերից մեկում զինվոր է ինքնասպան եղել․ պաշտոնական վարկած
Երեկ՝ մարտի 14-ին, Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի զորամասերից մեկի մարտական հետակետում ինքնասպան է եղել ժամկետային զինծառայող, շարքային Կամո Վաչիկի Մարտիրոսյանը։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ Պաշտպանության Նախախարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
ՀՀ Քննչական կոմիտեի փոխանցմամբ՝ զինվորը հայտնաբերվել է ժամը 16։00-ի սահմաններում՝ կզակի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով։ Քննչական կոմիտեն ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110 հոդվածի 1-ին մասով /ինքնասպանության հասցնելը/ քրեական գործ է հարուցել։
Քննիչներն արդեն կատարել են դեպքի վայրի, Մարտիրոսյանի դիակի արտաքին զննումներ: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

Солдат покончил с собой в военчасти Ноемберяна - Минобороны
14 марта на боевой позиции одной из военчастей Ноемберянского района совершил самоубийство военнослужащий срочной службы, рядовой Камо Мартиросян. Об этом Epress.am сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованисян.
По сообщению Следственного Комитета, солдата обнаружили примерно в 16:00 со смертельным огнестрельным ранением в области подбородка. Уголовное дело заведено по статье «доведение до самоубийства». Следоветели уже провели осмотр места происшествия и наружный осмотр трупа. Назначена судмедэкспертиза.