Ստեփանակերտում ծեծի են ենթարկել պատգամավոր Հայկ Խանումյանին․ civilnet.am
Լեռնային Ղարաբաղի Ազգային ժողովի պատգամավոր Հայկ Խանումյանին ծեծելով տարել են Ստեփանակերտի կենտրոնից, հաղորդում է civilnet.am լրագրող Դերենիկ Մալխասյանը:
Վերջինիս փոխանցմամբ՝ առավոտյան «Արմենիա» հյուրանոցի սրճարանում ինքը պայմանավորված է եղել հանդիպել Հայկ Խանումյանի հետ՝ հարցազրույցի համար: Երբ Խանումյանը մոտեցել է, զինվորական համազգեստով մի քանի հոգի նրան խփելով նստեցրել են ավտոմեքենա և տարել: Դերենիկ Մալխասյանը փորձել է հեռախոսով նկարել՝ ինչ է կատարվում, նրա հեռախոսը առգրավել են:
«Ազգային վերածնունդ» կուսակցության համակիր Էլմիրա Գրիգորյանը «Ազատություն» ռադիոկայանին տեղեկացրել է, որ Խանումյանին ծեծված վիճակում տաքսիով բերել են իրենց տան մոտ:
Ներկայում նա Ստեփանակերտի հիվանդանոցում է: Խանումյանի կինը` Դիանա Մովսիսյանը, փոխանցել է, որ քիչ առաջ զրուցել է ամուսնու հետ. վերջինս իրեն հրահանգել է տանից դուրս չգալ։
Հայկ Խանումյանը հանդես է գալիս ԼՂՀ պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար նշանակելու նախաձեռնությամբ: Սամվել Բաբայանը Լեռնային Ղարաբաղ է վերադարձել երեկ։

В Степанакерте избит оппозиционный депутат
Утром 6 июня депутата Национального Собрания Нагорного Карабаха, главу фракции «Национальное возрождение» Айка Ханумяна, избивая, увели из центра Степанакерта, сообщает корреспондент Civilnet.am Дереник Малхасян.
По словам журналиста, он должен был провести интервью с депутатом в кафе гостиницы «Армения». Когда Ханумян прибыл на место, его атаковали несколько человек в военной униформе, посадили в авто и увезли. Дереник Малхасян попытался снять происходящее на телефон, который, однако, у журналиста отняли.
Единомышленник партии «Национальное возрождение» Эльмира Григорян сообщила армянской службе радиостанции «Свобода», что избитого Ханумяна привезли к ее дому на такси. В настоящее время депутат находится в больнице. Супруга депутата Диана Мовсисян сообщила, что Ханумян призвал ее не выходить из дому.
Ранее парламентарий выступил с инициативой назначить министром обороны Карабаха бывшего командующего Армии обороны Самвела Бабаяна.