«Նաիրիտ»-ի աշխատողները պահանջում են 4 ամսվա չվճարված աշխատավարձը
Հինգշաբթի առավոտյան «Նաիրիտ» գործարանի մոտ 150 աշխատակիցներ փակել էին գործարանին հարող Բագրատունյաց փողոցը՝ պահանջելով վճարել իրենց 4 ամսվա աշխատավարձերը։ Փողոցը մոտ 15 րոպե փակված մնալուց հետո բացվել է ոստիկանների միջամտության արդյունքում։ Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է գործարանի արհմիության նախագահ Հրաչ Թադևոսյանը։
«260 աշխատակիցների գումարները չեն տվել։ Դիմել ենք բոլոր ատյաններին՝ նախագահին, վարչապետին, սակայն ոչ մեկը մեզ պատասխան չի տվել։ Իսկ գործարանի ղեկավարությունը ոչինչ չի կարող ասել, քանի որ մեր աշխատավարձի հարցը պետք է լուծի Էներգետիկ ենթակառուցվածքի և բնական պաշարների նախարարությունը»,- ասել է Թադևոսյանը։
Նրա խոսքով՝ գործարանի ղեկավարությունից խոստացել են հանդիպել Էներգետիկ ենթակառուցվածքի և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանին և հարցին լուծում տալ։ «Եթե այս հարցը չլուծվի, վաղը կրկին ակցիա ենք անելու»,- հավելել է Թադևոսյանը։

Сотрудники завода «Наирит» требуют зарплату за 4 месяца
Утром 3 ноября порядка 150 сотрудников ереванского каучукового завода «Наирит» перекрыли одну из дорог к предприятию, требуя покрыть задолженность по зарплате за 4 месяца. Вскоре улицу Багратуняца разблокировали полицейские. Об этом Epress.am сообщил председатель профсоюза завода Грач Тадевосян.
«Зарплату не получили 260 сотрудников. Мы обращались во все инстанции – к президенту, премьеру, - но нам никто не ответил. А руководство завода сказать ничего не может, так как вопрос с зарплатами должно решить министерство энергетических инфраструктур и природных ресурсов», - сообщил собеседник.
Руководство «Наирит»-а пообещало встретиться с министром Ашотом Манукяном и решить проблему. «Если этого не сделают, завтра мы снова проведем акцию протеста», - заключил Тадевосян.