Բուլդոզերը գլորվել է ձորը․ 1 զինծառայող մահացել է, 2-ը՝ վնասվածքներ ստացել․ պաշտոնական
ՀՀ Քննչական կոմիտեն վթարի հետևանքով մահացած պայմանագրային զինծառայող Գարեգին Մինասյանի դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցել։ Այս մասին այսօր հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ Քննչական կոմիտեն։
Պաշտոնական աղբյուրի համաձայն, փետրվարի 15-ին՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկի մարտական դիրք տանող ճանապարհը մաքրելիս՝ ձորն էր գլորվել զորամասին պատկանող T-170 բուլդոզերը, ինչի հետևանքով բուլդոզերում գտնվող պայմանագրային զինծառայողներ Գարեգին Հակոբի Մինասյանը, Արմեն Միխայելի Պուխան և Վրույր Ֆիրդուսի Ներսիսյանը ստացել են մարմնական վնասվածքներ:
Գեղարքունիքի կայազորային զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին Մինասյանը մահացել է, իսկ մյուս երկու զինծառայողները հետագայում տեղափոխվել են ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեն ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասով հարուցել է քրեական գործ (Մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ)։

An Armenian soldier was killed and two others were wounded Wednesday after a bulldozer belonging to one of the military units of Armenia’s defense ministry rolled into a gorge when cleaning the road leading to the unit’s combat positions.
According to an official statement issued by the country’s Investigative Committee on Thursday, contract servicemen Garegin Minasyan, Armen Pukhan, and Vruyr Nersisyan suffered physical injuries of various degrees as a result of the accident. Vruyr Nersisyan, officials said, subsequently died on the way to the garrison military hospital in Gegharkunik province. The other two soldiers have later been taken to the defense ministry’s central clinical military hospital.
A criminal case has been launched under article 377.2 of Armenia’s criminal code – violation of rules for driving or operating combat, special or transportation vehicles, which negligently caused human death.