ՊՆ֊ն չի լուծում ապրիլյան քառօրյայի ընթացքում ոտնաթաթերը կորցրած զինվորի խնդիրները․ hetq.am
Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի բնակիչ Ալբերտ Մարտոյանը ՊՆ-ի հետ ավելի քան մեկ տարի ձգվող խնդիրներ ունի, գրում է hetq.am-ը:
2016թ.-ի ապրիլյան քառօրյայի ընթացքում առաջնագծում մարտական հերթապահության ժամանակ ցրտահարված և երկու ոտնաթաթերը կորցրած պայմանագրային զինծառայողին պլաստիկ վիրահատության են ենթարկել, սակայն բժիշկներն այն կիսատ են թողել՝ կատարելով միայն կրունկի վիրահատություն, իսկ ոտնաթաթերը պարզապես հեռացրել են: Մարտոյանին պետք է տրամադրվեին օրթոպեդիկ կոշիկներ և փոխարինող սիլիկոնե ոտնաթաթեր, սակայն տրամադրվել են գինու խցանի նյութից պատրաստված երկու անհասկանալի իրեր:
Ըստ զինծառայողի՝ ՊՆ բարձրաստիճան պաշտոնյաները նրա բողոքներին արհամարհանքով են արձագանքել՝ հրաժարվելով նաև օրենքով հասանելիք նրա բնակարանի հարցով զբաղվելուց։
Զինծառայության ժամանակ անաշխատունակ դարձած Մարտոյանն ունի բնակարանի խնդիր, վարկային պարտավորություններ, նույնիսկ չի կարողանում նորմալ տեղաշարժվել՝ նշելով, որ պաշտպանության և առողջապահության նախարարություններն իրար վրա են գցում նվազագույն պայմանները հոգալու իրենց պարտականությունները:

Минобороны не занимается проблемами потерявшего ступни в ходе эскалации в Карабахе
У жителя города Варденис Гегаркуникской области Армении Альберта Мартояна более года проблемы с Минобороны, сообщает Hetq.am.
В дни апрельской эскалации карабахского конфликта в 2016-ом в ходе боевого дежурства на передовой военнослужащий контрактной службы отморозил ступни, ему сделали пластическую операцию, удалив ступни, однако врачи не довели дело до конца, проведя только операцию на пятках, а ступни просто ампутировали.
Мартояну должны были предоставить ортопедическую обувь и сменные силиконовые ступни, но ему, пишет ресурс, выдали нечто непонятное на основе древесного материала для изготовления винных пробок.
По его словам, высокопоставленные чиновники оборонного ведомства проигнорировали его жалобы, отказавшись заняться вопросом квартиры, причитающейся ему по закону.
У Мартояна, ставшего неработоспособным в ходе военной службы, жилищные проблемы, кредитные обязательства, мужчина передвигается с трудом. Он говорит, что министерства обороны и здравоохранения перекладывают друг на друга. обязательства решить проблему минимальных условий проживания.