Ծեծի ենթարկված տրանսգենդեր կինը պատմում է դեպքի մասին
Փետրվարի 28-ին իր բնակարանում ծեծի ենթարկված տրանսգենդեր Ժակլինը Epress.am֊ի հետ զրույցում պատմել է իր հետ տեղի ունեցածի մանրամասները։
Նա նշել է, որ Ե․֊ի հետ պայմանավորվել է հանդիպել իր բնակարանում։ Ժակլինի խոսքով՝ երիտասարդն իմացել է, որ ինքը տրանսգենդեր անձ է։ Տուժածը պատմում է, որ իրենք լավ ժամանակ են անցկացրել, ապա սեռական հարաբերություն են ունեցել։ Դրանից հետո Ե․֊ն շարունակություն է պահանջել, իսկ Ժակլինը հրաժարվել է։
«Դրանից հետո միանգամից սկսեց վիզս բռնել ու խեղդել, իսկ աջով ականջս բռնեց։ Ականջս ջարդված է։ Էդ պահին բաժակով տվեցի դեմքին։ Քաշեցի, գցեցի գետնին։ Հետո գոռում էի մտածում էի՝ ով կօգնի», ֊ ասել է Ժակլինը։
Նա դեպի դուռն է վազել, կարողացել է բացել այն և դուրս նետվել։ Տրանսգենդեր կնոջ պնդմամբ՝ երիտասարդը հասել է իրեն աստիճանների վրա, ապա պայքարի հետևանքով գլորվել են ներքև։
«Հետևից գրկեց աստիճանների մոտ էինք ու ընկանք։ Հետո, երբ պպզած էի, նա հարվածում էր գլխիս ու մենակ էն եմ հիշում, որ ասում էր՝ մեռի՛, մեռի՛, մեռի՛։ Հետո բան չեմ հիշում, գիտակցությունս կորցրի և 4 օր հետո հիվանդանոցում նոր եկավ գիտակցությունս», ֊ ասել է Ժակլինը։
Ծեծվելու հետևանքով նա գանգուղեղի ոսկրային ճաք է ստացել, թիկունքի շրջանում ունի վնասվածքներ, գեմատոմաներ ունի։ Վիրահատության է ենթարկվել, այժմ անցնում է դեղորքային բուժում։
Դեպքի առնչությամբ քրգործ է հարուցվել, Ե․֊ն կալանավորված չէ, նրան բաց են թողել երկրից չհեռանալու ստորագրության դիմաց։
Ժակլինը նշում է, որ իրեն ապահով չի զգում, վախենում է, թե կարող է կրկին տուժել Ե․֊ից։ Տրանսգենդեր կնոջ խոսքով՝ Ե․֊ի ընտանիքի անդամներն այցելել են իրեն, խնդրել են չբողոքել։

The Yerevan transgender woman who on February 28 was brutally beaten up in her apartment recounts the incident in an interview for Epress.am.
Jacklyn and E. had agreed to meet at the woman’s apartment; the young man, according to Jacklyn, knew that she was transgender and did not have any issues with it: “We were having a really good time and at some we had sex. Afterwards E. demanded that we continue and began to strangle me when I refused. He grabbed me by my ear with his hand and smashed it. That’s when I hit him in the face with a glass. I then pulled him off of me and began screaming for help, hoping that someone would hear me.
“I ran to the door, managed to open it and ran out of the apartment. E. caught up with me; he grabbed me from behind and we rolled down the stairs. He was hitting me in the head and yelling, ‘Die, die, die!’ I don’t remember anything else. I lost consciousness and regained it 4 days later in the hospital.”  The woman had to undergo an urgent surgery for a skull fracture; she also suffered bruising and hematomas and is currently undergoing drug therapy.
Yerevan police have opened a criminal case into the incident; E., however, has been released from detention on his own recognizance. Jacklyn says she does not feel safe and is afraid that E. might hurt her again. His relatives, she continues, have come to her to ask that she does not file a complaint against the young man.