Երեք օրվա ընթացքում բանակում երկու զինծառայող է մահացել
Մայիսի 6-ին, ժամը 07:30-ի սահմաններում, Հայաստանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող Լևոն Արսենի Թորոսյանի (ծնված 1999թ., 2017-2 զորակոչ, Արմավիրի ԶԿ) դին: Ինչպես հայտնում է ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը, Թորոսյանը մահացել է գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային գնդակային վիրավորման հետևանքով: Այլ մանրամասներ առայժմ չեն հայտնում:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 4-ին՝ ժամը 01.10-ին սահմաններում, Հայաստանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել էր ժամկետային զինծառայող 20-ամյա Արթուր Արտյոմի Գասպարյանի դին՝ դարձյալ գլխի շրջանում ստացած մահացու հրազենային վիրավորումով: Դեպքի առթիվ քրեական գործ էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ի հատկանիշներով (ինքնասպանության հասցնելը):
Հ․Գ․ Ավելի ուշ ՀՀ քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել նույն հոդվածով՝ ինքնասպանության հասցնելը։

2 Conscripts Shot Dead in Three Days in Armenian Army
The body of conscript Levon Torosyan (born in 1999, Armavir) was found at around 07:30, on May 6 at a combat position of a military unit in Armenia's north-east. According to the Ministry of Defense of the Republic of Armenia (RA), the death was caused as a result of a fatal head shot. Other details of the incidents are not available yet.
Recall, earlier, on May 4, at around 01:10 the body of 20-year-old conscript Artyom Gasparyan was found at a combat position of a military unit in Armenia's north-east. Artyom Gasparyan had also received a deadly wound in his head.
Criminal cases were launched into both incidents under Article 110.1 of the RA Criminal Code (causing somebody to commit suicide).