Մասիսի քաղաքապետն ու փոխքաղաքապետը ձերբակալվել են Էրեբունիում զանգվածային անկարգությունների գործով
Ապրիլի 22-ին Էրեբունի վարչական շրջանում տեղի ունեցած զանգվածային անկարգությունների դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով ձերբակալվել է Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը, փոխքաղաքապետ Կարեն Օհանյանը և ևս 3 անձ։
Այս մասին Epress.am֊ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Ավելի վաղ՝ ապրիլի 25-ին, ՀՀ քննչական կոմիտեում ստացվել և վարույթ էր ընդունվել ապրիլի 22-ին Էրեբունի և Նոր-Արեշ 26-րդ փողոցների խաչմերուկում դիմակավորված անձանց կողմից քաղաքացիների վրա հարձակվելու և բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը։
Քաղաքացին հաղորդում էր ներկայացրել, որ այդ օրը՝ ժամը 13։00-ի սահմաններում, Էրեբունի և Նոր-Արեշ 26-րդ փողոցների խաչմերուկում իրենց երթի ժամանակ դիմակավորված անձինք հարձակվել են իր և երթի մասնակից մի շարք քաղաքացիների վրա, քարերով, մահակներով և էլեկտրահարող սարքերով հարվածներ հասցրել, որի հետևանքով երթին մասնակից անձանցից մի քանիսն ստացել են մարմնական վնասվածքներ։ Հիշեցնենք, որ այդ օրերին երթերն անցկացվում էին ՀՀ վարչապետ Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի պահանջով։

Home / Police / Mayor of Armenian Town Arrested in Connection to Mass Disorder
Masis mayor Davit Hambardzumyan and deputy mayor Karen Ohanyan, as well as 3 other persons, have been arrested in connection to mass disorders in Yerevan district of Erebuni on April 22, Sona Truzyan, adviser to the President of RA Investigative Committee, told Epress.am.
Earlier, on April 25, RA Investigative Committee initiated a criminal investigation into the case of an attack on civilians and use of violence by a group of masked persons near the crossroads of Erebuni and Nor-Aresh 26 streets.
A citizen had reported that, around 13:00 near the crossroads of Erebuni and Nor-Aresh 26 streets, masked persons attacked him and a number of other participants of the march and beat them with stones, batons and stun devices, causing bodily injuries to several persons.