Լատինաամերիկյան խոշորագույն ավիափոխադրողները կմիավորվեն
Լատինանամերիկյան երկու հզոր ավիափոխադրիչները` չիլիական LAN ընկերությունն ու բրազիլական TAM-ը, միավորվելու են `մեկ ընդհանուր ընկերություն ստեղծելու համար: Ընկերությունների միջև արդեն ստորագրվել է նրանց
մտադրությունը հաստատող փաստաթուղթ, հաղորդում է France24 հեռուսատաալիքը:
TAM ընկերությունը պատասխանատու է բրազիլական ավիափոխադրումների 43%-ի համար: Ընկերությունը միջազգային Star Alliance դաշինքի անդամ է:
LAN ընկերությունը Լատինական Ամերիկայի առաջատար ավիափոխադրող ընկերություններից է և Oneworld ընկերության անդամ:
Եթե երկու ընկերությունների միջև գործարքը կնքվի, ապա նոր ավիափոխադրող ընկերություն կստեղծվի, որը չվերթներ կիրականացնի 23 երկիր` 115 ուղղություններով: Ընկերությունը ոչ միայն բեռներ է տեղափոխելու, այլև ուղևորների: Նորաստեղծ ընկերությունը 40 հազար աշխատատեղ է ունենալու:

В Южной Америке появится новый крупнейший авиаперевозчик
Два крупнейших латиноамериканских авиаперевозчика - чилийская компания LAN и бразильская TAM - договорились о слиянии с целью создания единой корпорации. Между организациями подписан соответствующий протокол о намерениях, передает телеканал France24. Подробности будущей сделки не сообщаются.
TAM контролирует 43% бразильского рынка авиаперевозок, компания входит в международный альянс авиаперевозчиков Star Alliance. LAN - крупнейшая авиакомпания в Латинской Америке, которая владеет долей в ряде местных авиаперевозчиков. Она входит в группу Oneworld.
Если сделка, о которой две компании объявили, состоится, будет создан новый авиаперевозчик, которых сможет выполнять рейсы в 23 страны мира, на 115 направлений, причем перевозить как пассажиров, так и грузы. Всего в новой компании будут работать порядка 40 тыс. человек.