Գազի գնի հետագա բարձրացումը կնվազեցնի սպառումը. փորձագետ
«Գազպրոմը» և բազմաթիվ ռուսական պաշտոնյաներ արդեն սկսել են խոսել գազի գնի բարձրացման մասին: Ասում են, որ հնարավոր է գազի գինը հազար խորհ. մետրի համար հասնի 303 դոլարի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է Հայրենական ապրանք արտադրողների միության նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը և հավելել, որ դա պատճառ կհանդիսանա գազօգտագործման անկման համար:
«Երբ գազի գինը բարձրացավ 135 դրամից մինչև 184 դրամ, մենք կառավարությանը զգուշացրինք, որ գազօգտագործման անկումն անխուսափելի է լինելու: Եվ այդպես էլ եղավ»,- ասել է Վազգեն Սաֆարյանը:

Future Increase in Gas Price will Reduce Consumption: Expert
Gazprom and numerous Russian officials have already begun talking about raising the price of natural gas: they say that it's possible that the gas price will reach $303 USD per thousand cubic meters, said Union of Domestic Commodity Producers of Armenia Chair Vazgen Safaryan during a press conference today, adding that that will be a reason for the decline in gas consumption.
"When the price of gas went up from 135 dram to 184 dram, we warned the government that a decline in the use of gas was inevitable. And so it happened," said Safaryan.