Գազի գնի հետագա բարձրացումը կնվազեցնի սպառումը. փորձագետ
«Գազպրոմը» և բազմաթիվ ռուսական պաշտոնյաներ արդեն սկսել են խոսել գազի գնի բարձրացման մասին: Ասում են, որ հնարավոր է գազի գինը հազար խորհ. մետրի համար հասնի 303 դոլարի: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է Հայրենական ապրանք արտադրողների միության նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը և հավելել, որ դա պատճառ կհանդիսանա գազօգտագործման անկման համար:
«Երբ գազի գինը բարձրացավ 135 դրամից մինչև 184 դրամ, մենք կառավարությանը զգուշացրինք, որ գազօգտագործման անկումն անխուսափելի է լինելու: Եվ այդպես էլ եղավ»,- ասել է Վազգեն Սաֆարյանը:

Газ для Армении дорожает, потребление снижается
«Газпром» и множество российских должностных лиц уже начали говорить о повышении цен на газ. Цена за тысячу кубических метров составит $303. Об этом сегодня на встрече с журналистами заявил председатель союза производителей «Отечественный товар» Вазген Сафарян и добавил, что это послужит причиной снижения газопотребления.
«Когда цены на газ поднялись с 135 до 184 драмов, мы предупредили правительство, что снижение потребления газа станет неизбежным. Что и подтвердилось», - отметил Вазген Сафарян.