Թատրոնն իշխանությունների կողմից անուշադրության է մատնված
Այսօր Համազգային պետական թատրոնի գեղաարվեստական ղեկավար Սոս Սարգսյանը և թատրոնի տնօրեն Վարդան Մկրտչյանը հանդես են եկել մամուլի ասուլիսով:
Սոս Սարգսյանի կարծիքով` առանց թատրոնի չի լինում ոչ պետություն, ոչ պետականություն:
Նա ցավով նշել է, որ այսօր թատրոնը չի կատարում իր հասարակական դերը: «Թատրոնը չի օգնում պետականաշինությանը մի պարզ պատճառով, քանի որ երկար ժամանակ իշխանությունների կողմից անուշադրության է մատնված»,- ասաց Սոս Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ այսօր թատրոնը բազմաթիվ խնդիրներ ունի, և դրանցից մեկն էլ այն է, որ թատրոնը իջեցրել է իր թռիչքաձողը, բացակայում է քննադատությունը:
«Աբսուրդ է նաև այն, որ ինչ-որ մեկն արգելեց թատրոնի տոմսեր բաժանել դպրոցներում: Սրանով զրկվում ենք վաղվա հանդիսատես ունենալուց», - վրդովված ասել է Սոս Սարգսյանը:

Власти Армении игнорируют театр
Без театра не бывает ни государства, ни государственности. На сегодняшней пресс-конференции такое мнение выразил главный режиссер Общенационального государственного театра Сос Саргсян.
Он с сожалением отметил, что сегодня театр не выполняет свою общественную роль. «Театр не помогает государственности, потому что власти на протяжении долгого времени игнорируют его» - сказал Сос Саргсян.
Он отметил, что на сегодняшний день у театра есть множество проблем, одной из которых является то, что театр опустил свою планку, отсутствует критика.
«Абсурд и то, что кто-то запретил раздачу билетов в театр в школах. Мы лишаемся своих завтрашних зрителей», - возмутился Саргсян.