24-ամյա ամերիկացին մերկացել է Օբամայի համար
Հոկտեմբերի 11-ին Ֆիլադելֆիայում ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի ելույթի ժամանակ մերկ մարդ է հայտնվել: 24-ամյա Խուան Ռոդրիգես Ջեյմսն իր այս արարքի համար կարող է 1 միլիոն դոլար ստանալ բրիտանացի միլիարդատեր Ալկի Դեյվիդսից:
Նշենք, որ ընթացիկ տարվա օգոստոսին միլիարդատերը խոստացել էր մեկ միլիոն դոլար վճարել այն մարդուն, ով մերկ վիճակում կհայտնվեր նախագահ Օբամայի առաջ, մարմնին կգրեր միլիարդատիրոջ կողմից առաջարկված կայքի անունը` գովազդային նպատակներով և այդ անունը 6 անգամ կբացականչեր, հաղորդում է Weekly Standard-ը:
Ջեյմսը որոշել է այդ քայլին դիմել, իսկ հատուկ ծառայության աշխատակիցները միանգամից ձերբակալել են նրան:
Դեյվիդսը հայտարարել է, որ երբ նա տեսնի երիտասարդի իրականացրած արարքի տեսահոլովակը, պատրաստ է վճարել խոստացված գումարը, այն էլ` կանխիկ:

Голый спутник Обамы проверит на честность британского миллиардера
Пробежавший голышом перед президентом Америки Бараком Обамой 24-летний Хуан Родригес Джеймс может получить $1 млн от британского миллиардера Алки Дэвида.
Владеющий несколькими заводами миллиардер пообещал заплатить наличными любому, кто готов голышом пробежать мимо президента США, о чем еще 17 августа сообщило издание The Sun. Единственное условие, о котором просил Дэвид, - написать на груди название своего сайта, который он таким образом собирался прорекламировать, и прокричать его название шесть раз.
«Когда я увижу это видео, и его подлинность подтвердится, я заплачу не чеком, а наличными», - заявил миллиардер.