Մարտի 1-ի զոհերի հարազատներն առայժմ հացադուլ չեն անցկացնի
Մարտի 1-ի զոհերի հարազատների նախաձեռնած նստացույցն ու հացադուլը, որը պետք է տեղի ունենար այսօր, չի կայանալու:
Մեր տեղեկություններով, այդ միջոցառումները տեղի չեն ունենա, քանի որ այսօր «Հանուն ժողովրդավարության ապագայի» ֆորումի մասնակիցները հանդիպելու են Մարտի 1-ի զոհերի հարազատների հետ, այդ իսկ պատճառով նրանք որոշել են առայժմ նման ծայրահեղ միջոցների չդիմել:
Հիշեցնենք, որ «Հանուն ժողովրդավարության ապագայի» ֆորումը մեկնարկել է Կառավարության ընդունելությունների տանը հոկտեմբերի 19-ից: Ֆորումին մասնակցում են Եվրոպայի խորհրդի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, այդ թվում` կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդը:

The sit-in and hunger strike by relatives of the March 1 (2008) victims, which was set to take place today, won't be happening.
According to information we have received, these demonstrations won't be taking place because the participants of the Council of Europe Forum for the Future of Democracy today will be meeting with the relatives of the March 1 victims; thus, they have decided not to take such extreme measures at this time.
Note that the three-day CoE forum in Yerevan began yesterday at the Government Guest House near the Matenadaran (Mashtots Institute of Ancient Manuscripts). A number of high-level officials, including CoE Secretary General Thorbjørn Jagland, are participating in the forum.