Դեպի Հայաստան գազամատակարարման ծավալները վերականգնվել են
Դեկտեմբերի 6-ին ժամը 12:00-ին վերականգնվել է ՀՀ գազամատակարարումը ամբողջական ծավալով, որը օրական կազմում է 5,5-6 մլն խոր.մ գազ: Այս մասին տեղեկացնում է «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ-ն:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 24-ից «Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» մայրուղային գազամուղի Սիոնի-Գուդաուրի հատվածում հայտնաբերված վթարի վերականգնողական աշխատանքների պատճառով ՀՀ մատակարարվող բնական գազի ծավալները նվազել էին մինչև 4 մլն խ.մ:
«Հայռուսգազարդ»-ը նշում է, որ, չնայած մատակարարվող գազի ծավալների նվազմանը, հանրապետության սպառողական շուկայում որևէ փոփոխություն չի արձանագրվել, անխափան գազամատակարարումը ապահովվել է ներքին պահուստների հաշվին:

Natural Gas Supply to Armenia Restored
At 12 pm on Dec. 6, the full volume of natural gas to the Republic of Armenia, which comprises 5.5–6 million cubic meters daily, was restored, according to ArmRosGazprom CJSC.
Recall that as a result of a Nov. 24 accident on the Sioni-Gudauri section of the North Caucasus–Transcaucasus pipeline, the natural gas supply was reduced to 4 million cubic meters daily.
According to ArmRosGazprom, despite the drop in gas supply, no change in Armenia’s consumer market was noted as the uninterrupted gas supply was provided for by internal reserves.