ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարը բանտում կայցելի Նիկոլ Փաշինյանին
Եվրոպայի խորհրդի մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգը Հայաստան կատարելիք այցի շրջանակներում նախատեսում է հանդիպել ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ:
Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը: Հիշեցնենք, որ Համմարբերգը Հայաստան է ժամանելու հունվարի 18-ին:
Նշենք նաև, որ ԵԽ մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատարն «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում հանդիպելու է նաև քաղբանտարկյալ, «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Համմարբերգի այցի ընթացքում Քաղբանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեն մի շարք բողոքի ակցիաներ է ծրագրում՝ քաղբանտարկյալների խնդրին ուշադրություն հրավիրելու նպատակով:

Council of Europe Commissioner for Human Rights Thomas Hammarberg, during his Jan. 18 visit to Armenia, is planning to meet with first president of the Republic of Armenia, current leader of the Armenian National Congress Levon Ter-Petrossian.
This information was conveyed to Epress.am by Ter-Petrossian's press spokesperson, Arman Musinyan.
Hammarberg will also stop by Artik penitentiary to meet with imprisoned journalist and chief editor of local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times") Nikol Pashinyan.
During Hammarberg's Armenia visit, the Committee for the Protection of Political Prisoners and Persecuted People is planning on organizing a number of demonstrations, in order to draw attention to the issue of political prisoners in Armenia.