Պիկետ քաղբանտարկյալների համար` «Արմենիա – Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ
Հայաստանի քաղաքական բանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեն հունվարի 18-ին, ժամը 13.00-ին քաղաքական բանտարկյալների անհապաղ ազատ արձակման պահանջով պիկետ է կազմակերպելու «Արմենիա – Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ:
Այդ օրը Հայաստան է այցելելու Եվրոպայի Խորհրդի Մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգը, ով իջեվանելու է «Արմենիա – Մարիոթում»:
Նշենք, որ այցի շրջանակներում Համմարբերգը հանդիպելու է ՀՀ առաջին նախագահ,Հայ Ազգային Կոնգրեսի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և քաղբանտարկյալ ՆիկոլՓաշինյանի հետ:

К приезду европейского чиновника в Ереване готовят серию пикетов
Комитет защиты политзаключенных и преследуемых по политическим мотивам 18 января в 13:00 организует пикет перед гостиницей «Армения – Мариотт» с требованием незамедлительного освобождения всех политзаключенных Армении.
В этот день в Ереван прибудет верховный комиссар Совета Европы по правам человека Томас Хаммарберг, который остановится в этой гостинице.
В рамках своего визита Хаммарберг планирует встретиться с первым президентом Армении, лидером армянской оппозиции Левоном Тер-Петросяном и политзаключенным, главным редактором газеты «Айкакан жаманак» Николом Пашиняном, содержащимся в уголовно-исполнительном учреждении «Артик».