Նախկին քաղբանտարկյալների նամակը հանձնեցին ԵԽ գրասենյակ
«Արմենիա-Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ ի պաշտպանություն քաղբանտարկյալների անցկացվող պիկետի մասնակիցները երթով ուղևորվել են դեպի Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակ, որտեղ նամակ են հանձնել` ուղղված ԵԽ Մարդու իրավունքների գլխավոր հանձնակատար Թոմաս Համմարբերգին, ով այսօր ժամանել է Հայաստան:
Նամակը ստորագրված է 50-ից ավելի նախկին քաղբանտարկյալների կողմից, ովքեր պահանջում են անազատության մեջ գտնվող 8 քաղբանտարկյալների ազատ արձակումը:
Քաղբանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեի հրավիրած պիկետի նպատակն էր Համմարբերգի ուշադրությունը հրավիրել Հայաստանում քաղբանտարկյալների առկայության փաստի վրա:
Ինչպես Epress.am-ը հայտնել էր ավելի վաղ, այս անգամ պիկետն անցել է առանց միջադեպերի, ոստիկանները չեն միջամտել ակցիայի մասնակիցների գործողություններին:
Հավաքվածները վանկարկում էին «Ազատություն քաղբանտարկյալներին», «Ամոթ», «Սերժիկ, հեռացիր», ինչպես նաև քաղբանտարկյալների անունները:

Former Political Prisoners Submitted Letter to Council of Europe Office
Demonstrators gathered in front of Armenia's Marriott Hotel today in defense of political prisoners in the country marched toward the Council of Europe (CoE) Yerevan branch, where they submitted a letter addressed to CoE Commissioner for Human Rights Thomas Hammarberg, who is arrived to Armenia today.
The letter, according to activists, has been signed by more than 50 former political prisoners, who are asking for the release of 8 current political prisoners.
The aim of the demonstration organized by Armenia's Committee for the Protection of Political Prisoners and Persecuted People was to raise Hammarberg's awareness on the issue.
Demonstrators were calling out "Freedom to Political Prisoners!", "Shame!", and "Serzhik, go away!" (referring to Armenian President Serzh Sargsyan), as well as the names of political prisoners.