Վախենում ենք երեխաների սոված մնալուց. Երևանի քաղաքապետից հացի փող են ուզում
«Մենք քեզանից բան չենք ուզում, մենք հաց ենք ուզում: Մենք մենակ վախենում ենք մեր երեխաների սոված մնալուց, ուրիշ բանից չենք վախենում»:
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի մոտ հավաքված տասնյակ մարդիկ այսպիսի կոչերով էին դիմում Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանին: Հիշեցնենք, արդեն երկու օր է նրանք բողոքում են Երևանի քաղաքապետարանի` փողոցային առևտուրն արգելելու որոշման դեմ: Հավաքվածները Երևանի տարբեր բացօթյա տոնավաճառներում առևտուր են անում:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները ցանկանում են հանդիպել Կարեն Կարապետյանի հետ:
«Մենք չենք կարող ճնշված ապրել էս քաղաքում, քաղաքապետը վախում ա, իջի խոսա էս ժողովրդի հետ, այ վախկոտ», - ասում էին հավաքվածները:
Ցույցի մասնակիցներից մեկն էլ ասաց. «Սերժը ասում էր`«Առաջ Հայաստան», դրել եք զադնի, 100 կմ հետ եք գնացել»:
Մարդիկ պատմում էին, որ Երևանի քաղաքապետարանի որոշման արդյունքում իրենք հայտնվել են անելանելի վիճակում:

«Боимся, что наши дети останутся голодными»: у мэра Еревана требуют денег на хлеб
«Нам от тебя ничего не надо, нам нужен только хлеб. Мы ничего не боимся, боимся только, что наши дети останутся голодными». С такими лозунгами 20 января собравшиеся перед зданием мэрии десятки людей обращались к новоизбранному мэру Еревана Карену Карапетяну.
Напомним, что собравшиеся уже два дня выражают свое недовольство по поводу решения мэрии, согласно которому была запрещена уличная торговля на улице Вардананц, на одном участке которой расположен рынок сантехники и строительных материалов.
Участники акции протеста желали встретиться с мэром Кареном Карапетяном.
«Мы не можем дальше жить под таким давлением. Мэр боится нас. Выйди, поговорим, трус», - кричали участники акции.
«Серж говорил: «вперед, Армения!», а вы врубили заднюю передачу и проехали назад уже 100 км», - заявил один из участников.
Люди рассказывали, что по причине постановления мэрии они оказались в безвыходной ситуации.
«Вот вы говорите война. Но если война начнется, то я не пойду. Ради кого мне воевать? Когда я воевал – вы там кайфовали», - выкрикивали они.