Վախենում ենք երեխաների սոված մնալուց. Երևանի քաղաքապետից հացի փող են ուզում
«Մենք քեզանից բան չենք ուզում, մենք հաց ենք ուզում: Մենք մենակ վախենում ենք մեր երեխաների սոված մնալուց, ուրիշ բանից չենք վախենում»:
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի մոտ հավաքված տասնյակ մարդիկ այսպիսի կոչերով էին դիմում Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանին: Հիշեցնենք, արդեն երկու օր է նրանք բողոքում են Երևանի քաղաքապետարանի` փողոցային առևտուրն արգելելու որոշման դեմ: Հավաքվածները Երևանի տարբեր բացօթյա տոնավաճառներում առևտուր են անում:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները ցանկանում են հանդիպել Կարեն Կարապետյանի հետ:
«Մենք չենք կարող ճնշված ապրել էս քաղաքում, քաղաքապետը վախում ա, իջի խոսա էս ժողովրդի հետ, այ վախկոտ», - ասում էին հավաքվածները:
Ցույցի մասնակիցներից մեկն էլ ասաց. «Սերժը ասում էր`«Առաջ Հայաստան», դրել եք զադնի, 100 կմ հետ եք գնացել»:
Մարդիկ պատմում էին, որ Երևանի քաղաքապետարանի որոշման արդյունքում իրենք հայտնվել են անելանելի վիճակում:

'We're Afraid of Our Children Going Hungry': Demonstrators Ask Yerevan Mayor for Bread Money
"We don't want anything from you; we want bread . We are only afraid of our children going hungry; we're afraid of nothing else."
A group gathered in front of Yerevan City Hall were addressing such statements to Yerevan Mayor Karen Karapetyan. Recall, today is the second day in front of city hall that merchants are protesting the city's decision to prohibit vendors from selling their wares on the street.
Protestors expressed their wish to meet with Karapetyan.
"We can't live in this city oppressed, the mayor is afraid, why should he speak with the people, ay, coward," said a few of the protestors.
Another demonstrator said, " Serzh was saying, 'Forward, Armenia,' you've put it in reverse, we've gone 100 kilometers back."
Demonstrators, who were shouting "Work!", "Money for Bread," and "We Want Bread," explained how the Yerevan mayor's decision has left them in an inextricable situation.