Լոնդոնում տեղի ունեցած բռնաբարության մեջ երկու հայի են կասկածում
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել Լոնդոնի հեղինակավոր բուհերից մեկի ուսանողական երեկույթի ժամանակ: Համաձայն տեղի ոստիկանության տվյալների` տուժածը տվյալ համալսարանի 18-ամյա ուսանողուհի է: Նա հայտարարել է, որ իրեն բռնաբարել են մի քանի ռուսաստանցի երիտասարդներ: Ըստ նախնական տվյալների` նրանցից երկուսը ազգությամբ հայ են` 25-ամյա Նորայր Դավթյանը և 26-ամյա Արմեն Սիմոնյանը:
Նշենք, որ մեղադրյալներից մեկը` 23-ամյա Օլեգ Իվանովը, համաձայն ռուսական աղբյուրների, ոստիկանության աշխատակից է:
Ոստիակնությունն առգրավել է մի քանի հեռախոսներ, որոնցում առկա է բռնաբարության տեսաձայնագրությունը: Հայտնի է նաև, որ բռնաբարությունից առաջ աղջկան թմրանյութեր են ներարկել:

Two Armenian Men Charged with Gang Rape in London
As reported earlier, an 18-year-old girl was allegedly drugged and then filmed while being assaulted by seven Russian men, including intelligence officer Oleg Vladimirvich Ivanov, 23.
The attack is said to have happened early on Sunday during a party among English-language students at prestigious Bellerbys College in Greenwich, South London, reports The Sun.
Police retrieved iPhones with harrowing footage of the Malaysian victim being raped by a succession of men.
Among the four young men now charged with the crime are Norayr Davtyan, 25, and Armen Simonyan, 26, who appeared at the Woolwich Magistrates' Court on Tuesday, along with Ivanov and at Woolwich Magistrates' Court.