Լոնդոնում տեղի ունեցած բռնաբարության մեջ երկու հայի են կասկածում
Հիշեցնենք, որ դեպքը տեղի է ունեցել Լոնդոնի հեղինակավոր բուհերից մեկի ուսանողական երեկույթի ժամանակ: Համաձայն տեղի ոստիկանության տվյալների` տուժածը տվյալ համալսարանի 18-ամյա ուսանողուհի է: Նա հայտարարել է, որ իրեն բռնաբարել են մի քանի ռուսաստանցի երիտասարդներ: Ըստ նախնական տվյալների` նրանցից երկուսը ազգությամբ հայ են` 25-ամյա Նորայր Դավթյանը և 26-ամյա Արմեն Սիմոնյանը:
Նշենք, որ մեղադրյալներից մեկը` 23-ամյա Օլեգ Իվանովը, համաձայն ռուսական աղբյուրների, ոստիկանության աշխատակից է:
Ոստիակնությունն առգրավել է մի քանի հեռախոսներ, որոնցում առկա է բռնաբարության տեսաձայնագրությունը: Հայտնի է նաև, որ բռնաբարությունից առաջ աղջկան թմրանյութեր են ներարկել:

Двое армян подозреваются в участии в групповом изнасиловании
Двое армян подозреваются  в участии в групповом изнасиловании, которое произошло в Лондоне 23 января.
Напомним, что преступление было совершено во время студенческой вечеринки в одном из престижных лондонских колледжей. Как сообщает местная полиция, жертвой изнасилования стала 18-летняя студентка - уроженка Малайзии. Согласно ее заявлению, ее изнасиловали молодые люди из России. По предварительным данным, среди них были два армянина – 25-летний Норайр Давтян и 26-летний Армен Симонян.
Отметим, что один из подозреваемых - 23-летний Олег Иванов, согласно российским источникам, является сотрудником милиции.
Сотрудники лондонской полиции конфисковали несколько мобильных телефонов, на которые преступники засняли совершаемое преступление. Известно также, что перед изнасилованием девушку накачали наркотиками.