«Գնա ստեղից, քո գործը չի»… Ոստիկանները կրկին շրջափակել են քաղաքապետարանը
Բացօթյա առևտուրն արգելելու մասին քաղաքապետարանի որոշման դեմ պայքարողներն այսօր կրկին բողոքի ակցիայի են դուրս եկել:
Հիշեցնենք, որ տասնյակ մարդիկ արդեն երրորդ շաբաթն է` հավաքվում են Երևանի քաղաքապետարանի շենքի մոտ` պահանջելով չեղյալ համարել որոշումը:
Այսօր ոստիկանները կրկին շրջափակել են Երևանի քաղաքապետարանի առջև ընկած տարածքը և թույլ չեն տալիս մարդկանց մոտենալ շենքի կենտրոնական մուտքին:
Ոստիկանները հրաժարվում են մեկնաբանել իրենց գործողությունները:
«Գնա ստեղից, քո գործը չի», - Epress.am-ի թղթակցի խնդրանքին` պարզաբանելու իրենց գործողությունները, պատասխանել է ոստիկաններից մեկը:

«Иди отсюда, не твое дело». У мэрии Еревана скапливаются недовольные
31 января несогласные с постановлением мэрии Еревана о запрете на уличную торговлю вновь провели акцию протеста перед зданием столичного муниципалитета.
Напомним, что десятки людей уже третью неделю собираются у мэрии с требованием признать постановление недействительным.
В понедельник сотрудники полиции снова оцепили территорию мэрии и не позволяли демонстрантам подойти к главному входу.
Представители правоохранительных органов всячески отказывались комментировать свои действия.
«Иди отсюда, не твое дело», - ответили полицейские на просьбу корреспондента Epress.am объяснить, чем вызваны их действия.