Հայաստանում Մուբարաքի «Հեռացման օրը» կնշեն Եգիպտոսի դեսպանատան մոտ
Փետրվարի 4-ին, ժամը 17.00-ին Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության դեսպանության մոտ (հասցե՝ Սեպուհի փող., 6ա շենք) տեղի կունենա ակցիա՝ ի զորակցություն Եգիպտոսի ժողովորդի։
Միջոցառման նախաձեռնող անհատների խումբը այս մասին ԶԼՄ-ներին տեղեկացրել է հաղորդագրության միջոցով, ինչպես նաև հատուկ խումբ են բացել Facebook սոցիալական ցանցում:
Ակցիայի մասնակիցները 16.45-ին հավաքվում են Կիևյան-Օրբելի խաչմերուկում:
Նախաձեռնող խումբը նշում է, որ միջոցառման ընթացքում նախատեսվում է դեսպանատան ներկայացուցչին հանձնել նամակ՝ ուղղված Կահիրեի Ազատության հրապարակում (Թահրիր հրապարակ) իրենց իրավունքների ու ազատությունների համար մարտնչող ժողովրդին։
«Ակցիայի նպատակն է մեր բողոքի ձայնը բարձրացնել ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների նկատմամբ սանձազերծված բռնությունների կապակցությամբ», - ասված է կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ վաղը Եգիպտոսում բողոքող հակակառավարական ուժերը պատրաստվում են «Հեռացման օր» կազմակերպել՝ շարժվելով դեպի Եգիպտոսի նախագահի նստավայր և պահանջելով Հոսնի Մուբարաքի հրաժարականը:

Armenia to Mark Mubarak's 'Day of Departure' in Front of Egyptian Embassy
On Feb. 4 at 5 pm, a demonstration in support of the Egyptian people will take place in front of the Egyptian Embassy in Armenia (address: 6a Sepuhi St.).
The group of individuals organizing the demonstration contacted the media to inform them of the event, as well as creating a group on Facebook.
Demo participants will be gathering at 4:45 pm at the intersection of Kievyan and Orbeli streets.
The group has stated that, during the demonstration, it plans on submitting a letter to the embassy directed to the "people fighting for their rights and freedoms in Cairo's Liberty Square (Tahrir Square)."
"The demonstration aims to raise our voice of protest on the violence unleashed on democracy, human rights and fundamental freedoms," reads the statement sent by the group.
Note, protesters in the Egyptian capital Cairo are preparing to stage a "Day of Departure" for President Hosni Mubarak today.
The protest organisers are demanding that he leave immediately and have said they plan to march on the presidential palace on Friday.