Հայաստանում Մուբարաքի «Հեռացման օրը» կնշեն Եգիպտոսի դեսպանատան մոտ
Փետրվարի 4-ին, ժամը 17.00-ին Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության դեսպանության մոտ (հասցե՝ Սեպուհի փող., 6ա շենք) տեղի կունենա ակցիա՝ ի զորակցություն Եգիպտոսի ժողովորդի։
Միջոցառման նախաձեռնող անհատների խումբը այս մասին ԶԼՄ-ներին տեղեկացրել է հաղորդագրության միջոցով, ինչպես նաև հատուկ խումբ են բացել Facebook սոցիալական ցանցում:
Ակցիայի մասնակիցները 16.45-ին հավաքվում են Կիևյան-Օրբելի խաչմերուկում:
Նախաձեռնող խումբը նշում է, որ միջոցառման ընթացքում նախատեսվում է դեսպանատան ներկայացուցչին հանձնել նամակ՝ ուղղված Կահիրեի Ազատության հրապարակում (Թահրիր հրապարակ) իրենց իրավունքների ու ազատությունների համար մարտնչող ժողովրդին։
«Ակցիայի նպատակն է մեր բողոքի ձայնը բարձրացնել ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների նկատմամբ սանձազերծված բռնությունների կապակցությամբ», - ասված է կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ վաղը Եգիպտոսում բողոքող հակակառավարական ուժերը պատրաստվում են «Հեռացման օր» կազմակերպել՝ շարժվելով դեպի Եգիպտոսի նախագահի նստավայր և պահանջելով Հոսնի Մուբարաքի հրաժարականը:

У посольства Египта в Ереване пройдет акция протеста
4 февраля в 17:00 у здания посольства Египта в Ереване пройдет акция в поддержку египетского народа.
Инициативная группа зовет желающих принять участие в акции собраться на перекрестке улиц Орбели и Киевяна.
В ходе акции планируется передать представителю посольства письмо, адресованное «народу Египта, борющемуся за свои права и свободу на площади Свободы (площадь Тахрир) в Каире».
«Целью акции является заявить о попирании демократии, основных свобод и прав человека», - говорится в сообщении организаторов акции.
Отметим, что в пятницу в Египте антиправительственные силы планируют провести «День ухода» перед резиденцией президента с требованием отставки Хосни Мубарака.