ԱՄՆ-ն կարող է ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը Սթիվի Ուոնդերի օգնությամբ
Հայաստանի կառավարությունը և Գլենդեյլի երաժշտական պրոդյուսերները համերգների շարք են կազմակերպում, որի նպատակն է Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը երաժշտության միջոցով: Այս մասին հաղորդում է Burbank Leader թերթը:
Հայաստանի կառավարությունը բանակցություններ է վարում աշխարհահռչակ երգիչ Սթիվի Ուոնդերի և մի շարք միջազգային ճանաչում ունեցող երգիչների հետ:
Երեքշաբթի հայաստանյան կողմի ներկայացուցիչներն ու Գլենդեյլի երաժշտական պրոդյուսերները 5 տարվա նախագիծ են մշակել, որը կոչվում է «Never again» (Էլ երբեք): Ծրագիրը հայերի ցեղասպանությունը և մարդու իրավունքների ոտնահարման այլ դեպքերը մարդկության ուշադրության կենտրոնում պահելու միտում ունի:
2015 թվականին նախատեսվում է համերգների շարք անցկացնել` նվիրված հայերի ցեղասպանության  100-րդ տարելիցին: Ծրագրի աջակիցներն ասում են, որ այս նախագծի շրջանակներում իրենք ցանկանում են վերջապես ստիպել ԱՄՆ-ին պաշտոնապես ճանաչել հայերի ցեղասպանության հանգամանքը որպես պատմական փաստ:
«Այն, ինչ չի կարող իրականություն դառնալ քաղաքականության շնորհիվ, կարող է կյանքի կոչվել երաժշտության ուժի միջոցով»,- ասել է Գլենդեյլում հիմնադրված «Արվեստագետները` խաղաղության համար» հասարակական կազմակերպության մամուլի խոսնակ Անուշ Հովսեփյանը:

К процессу признания Геноцида армян приобщили американскую звезду
Правительство Армении и музыкальные продюсеры из Глендейла организовали серию концертов, целью которых является содействие признанию Геноцида армян по всему миру.
Как сообщает Burbank Leader, правительство Армении ведет переговоры с мировой знаменитостью - певцом Стиви Вандером, а также другими звездами.
Во вторник представители армянской стороны и музыкальные продюсеры Глендейла разработали программу на 5 лет, которая называется «Never again» (Больше никогда). Программа преследует цель обратить внимание мировой общественности на Геноцид армян и другие случаи попирания прав человека.
В 2015 году планируется провести ряд концертов посвященных 100-летней годовщине Геноцида. Партнеры программы утверждают, что в рамках мероприятия они намерены наконец заставить США признать факт Геноцида.
«То, что не получается осуществить политикой, можно претворить в жизнь посредством музыки», - заявила пресс-секретарь глендейлской общественной организации «Художники во имя мира» Ануш Овсепян.