Հայաստանի հավաքականը պարտվեց ընկերական խաղում
Րոպեներ առաջ Կիպրոսի Լիմասոլ քաղաքի «Ցիրիոն» մարզադաշտում ավարտված ընկերական խաղում Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 1:2 հաշվով պարտություն կրեց Վրաստանի ընտրանուց:
Առաջին խաղակեսում վրացի ֆուտբոլիստները երկու գնդակ ուղարկեցին մեր թիմի դարպասը: 22-րդ րոպեին հաշիվը բացեց Վրաստանի հավաքականի վետերան հարձակվող Ալեքսանդր Իաշվիլին, իսկ 34-րդ րոպեին այն կրկնապատկեց Դավիթ Սիրաձեն:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստները տարածքային առավելություն ունեին, սակայն մեր թիմն առավելությունը նյութականացրեց ընդամենը մեկ անգամ. 62-րդ րոպեին Հենրիխ Մխիթարյանին տուգանային հրապարակում գցելու համար մրցավարը 11-մետրանոց վաստակեց, որն իրացրեց Էդգար Մանուչարյանը:
Խաղի ավարտին մնացած ժամանակում մեր ընտրանին մի քանի վտանգավոր գրոհ կազմակերպեց, սակայն չկարողացավ հավասարեցնել հաշիվը:
Հայաստանի հավաքականի կազմը.
Գևորգ Կասպարով, Սարգիս Հովսեփյան (ավագ), Լևոն Հայրապետյան, Արարատ Առաքելյան (Արթուր Յուսպաշյան, 46), Հրայր Մկոյան, Արտակ Եդիգարյան, ՀներիխՄխիթարյան, Գևորգ Ղազարյան, Էդգար Մալաքյան, Մարկոս Պիզելի, Էդգար Մանուչարյան (Արտակ Ալեքսանյան, 84):

Готовясь к матчу с Россией, Армения потерпела поражение от Грузии
Ококло часа назад в кипрском городе Лимассол завершилась товарищеская встреча сборных Армении и Грузии.
В первой половине грузинская команда забила два безответных мяча в ворота подопечных Вардана Минасяна. На 22-ой минуте отличился ветеран сборной, нападающий Александр Иашвили, а спустя 14 минут ворота поразил Давид Сирадзе.
На всем протяжении матча армяне владели территориальным преимуществом, которое, однако, привело лишь к единственному голу сборной Армении. На 62-й минуте за фол против Генриха Мхитаряна в штрафной был назначен пенальти, который реализовал Эдгар Манучарян.
Несколько опасных атак армянской дружины в концовке встречи не повлияли на окончательный счет матча.
Отметим, что предстоящий соперник сборной Армении Россия через несколько минут встречается в ОАЭ в товарищеском поединке со сборной Ирана. Выбор на команду Исламской Республики, по словам тренера россиян голландца Дика Адвоката, пал по причине схожести манеры игры иранцев с армянами.