Փաշինյանի դատը` փետրվարի 14-ին
«Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր, քաղբանտարկյալ Նիկոլ Փաշինյանի վերաքննիչ բողոքի քննարկումը նախատեսված է փետրվարի 14-ին ժամը 12.00-ին: Դատական նիստը տեղի կունենա «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկում, հաղորդում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Եվա Դարբինյանի նախագահությամբ փետրվարի 1-ին նշանակված նախորդ դատական նիստը տեղի չէր ունեցել, քանի որ վատ եղանակի պատճառով դատավորը և կողմերը չէին կարողացել հասնել «Արթիկ» ՔԿՀ: Քաղբանտարկյալը պահանջել է բեկանել 2010-ի նոյեմբերի 19-ին Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Սուրեն Մնոյանի կայացրած որոշումը: Վերջինս հրաժարվել էր անվավեր ճանաչել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ պետ Տիգրան Նավասարդյանի` 2010-ի մայիսի 25-ի հայտնի որոշումը, որով վերջինս, հաշվարկելով Նիկոլ Փաշինյանի ազատազրկման ժամկետը, շուրջ 5 ամսով ավելացրել էր այն` սահմանելով 3 տարի 10 ամիս 29 օր:

Суд по делу Пашиняна сосотится в понедельник в тюрьме
Рассмотрение аппеляции главного редактора «Айкакан жаманак», политзаключенного Никола Пашиняна назначено на 12:00 14 февраля. Судебное заседание пройдет в тюрьме «Артик», сообщает «АЖ».
Предыдущее судебное заседание под председательством судьи Аппеляционного уголовного суда Евы Дарбинян не состоялось, так как из-за неблагоприятных погодных условий судья, представители обвинения и защита не смогли добраться до уголовно-исправительного учреждения «Артик».
Политзаключенный потребовал пересмотреть постановление председателя суда общей юрисдикции Арагацотнийского марза Сурена Мнояна от 19 ноября 2010 года, в котором он отклонил ходатайство о признании недействительным решение начальника УИУ «Нубарашен» Тиграна Навасардяна от 25 мая 2010 года, в котором, расчитав срок заключения Пашиняна, не были учтены 5 месяцев, проведенных им тюрьме СНБ. Тем самым был утвержден конечный срок в 3 года, 10 месяцев, 29 дней.