Մուբարաքը հրաժարական տվեց. եգիպտացիները լացում են ուրախությունից
Այս մասին րոպեներ առաջ իր հեռուստաուղերձում հայտարարել է երկրի փոխ-նախագահ Օմար Սուլեյմանը: Նրա խոսքով` Մուբարաքն իր լիազորությունները փոխանցել է Զինված ուժերի գերագույն խորհրդին:
Եգիպտոսի Թահրիր հրապարակում հավաքված ցուցարարները բուռն ոգևորությամբ են արձագանքել  Սուլեյմանի հայտարարությունը: Նրանք երգում են, պարում, գրկախառնվում`  ծածանելով Եգիպտոսի ազգային դրոշը:
«Մենք տապալեցինք այդ ռեժիմը»,- բացականչում են եգիպտացիները: Նրացից շատերը չեն թաքցնում երջանկության արցունքները, հաղոդրում է Ալ-Ջազիրան:

Мубарак ушел в отставку. Епиптяне плачут от радости
Президент Египта Хосни Мубарак, управлявший этой страной более 29 лет, ушел в отставку. Об этом в эфире государственного телевидения заявил вице-президент Египта Омар Сулейман.
Новость об уходе президента и победе революции вызвала невиданную радость на площади Тахрир, где собрались сотни тысяч людей. "Свобода! Свобода! Египет - свободен!", - кричат они, не скрывая слез радости.
“Мы свергли этот режим”, - скандируют собравшиеся.
По словам вице-президента, перед уходом Мубарак поручил управлять страной Высшему совету вооруженных сил. Как ожидается, в ближайшее время представитель этого совета обратится к народу с экранов телевизоров.