Իսրայելը վախենում է Հայաստանում ապրող իր քաղաքացիների կյանքի համար
«Հեզբոլաh» ռազմական խմբավորման ղեկավար Իմադ Մուղնիեի սպանության երրորդ տարելիցի նախօրեին Իսրայելի ահաբեկչության դեմ պայքարի պետական շտաբը իսրայելցիների նկատմամբ հնարավոր ահաբեկչության մասին նախազգուշացում է հրապարակել:
Հաղորդագրության համաձայն` իսրայելցիների համար վտանգ  են ներկայացնում հետևյալ պետությունները` Եգիպտոսը, Թուրքիան, Ադրբեջանը, Վրաստանը, Հայաստանը, Կոտ Դ'Իվուարը, Մալին, Մավրիտանիան և Վենեսուելան:
Kursorinfo-ի փոխանցմամբ` անվտանգության ծառայությունները խորհուրդ են տվել իսրայելցիներին հնարավորինս խուսափել այս երկրներ այցելելուց, ինչպես նաև մեծաքանակ հրեական և իսրայելական բնակչություն ունեցող այլ ջաններից: Խորհուրդ է տրվում նաև ուշադիր հետևել այդ երկրներում գործող հատուկ ծառայությունների կարգադրություններին:
Հիշեցնենք, որ Իմադ Մուգնիեն սպասվել է 2008 թվականի փետրվարի 13-ին Դամասկոսում: «Հեզբոլահը» Իսրայելի վրա է բարդում այս դեպքը, սակայն պաշտոնական Թել-Ավիվը երբեք իր վրա նման պատասխանատվություն չի վերցրել: Մասնագետների կարծիքով` դեպքը մի շարք հետախուզական ծառայությունների համագործակցության արդյունք է:

Израиль опасается за жизнь своих граждан в Армении, Грузии, Азербайджане
В преддверии третьей годовщины ликвидации главы военного крыла «Хизбаллы», Имада Мугние, государственный штаб по борьбе с террором опубликовал предупреждение о возможных терактах в отношении израильтян.
Как передает Kursorinfo, по сообщениям штаба, особую опасность для израильтян представляют Египет, Турция, Азербайджан, Грузия, Армения, Кот д Ивуар, Мали, Мавритания и Венесуэла.
Службы безопасности посоветовали израильтянам по возможности воздержаться от посещения этих мест, а также других районов крупного скопления еврейского и израильского населения, а также внимательно прислушиваться к распоряжениям служб безопасности в этих странах.
Имад Мугние был ликвидирован 13 февраля 2008 года, в Дамаске. «Хизбалла» обвиняет Израиль в этом, несмотря на то, что официальный Тель-Авив никогда не брал на себя ответственности за эту акцию. По мнению специалистов, она стала результатом сотрудничества разведслужб нескольких стран.