Կարապետյանը խոստանում է կարմիր քարտ ցույց տալ իշխանություններին
Այսօր Ժողովրդական կուսակցությունը վերջնագիր է հանձնել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին, որով պահանջում է ազատ արձակել քաղաքական այլախոհներին, բացառել Լեռնային Ղարաբաղի հանձնումը Ադրբեջանին և թույլ չտալ Արևմտյան խաղաղապահ ուժերի մուտքը Հայաստան, պետական մակարադակով պաշտպանել ջավախահայության շահերն ու աջակցել նրանց, էականորեն բարձրացնել կենսաթոշակները, կանխել չհիմնավորված գնաճը, բարձրացնել անապահով խավերի նպաստը, երիտարսարդությանը հատկացնել կարևոր և առաջնային տեղ, վերացնել արտագաղթի պատճառները: Այս մասին այսօր հայտարարվել է Կարապետյանի կողմից հրավիրված բացօթյա համաժողովի ժամանակ:
«Հայաստանը կանգնած է անդառնալի կորուստներ և հասարակական ցնցումների շեմին, իսկ ՀՀ իշխանությունների վարած քաղաքականությունն արագացնում է անկումը, եթե չիրականացվեն այս բարեփոխումները մենք անվստահություն կհայտնենք ՀՀ իշխանություններին»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Տիգրան Կարապետյանի խոսքով` եթե վերջնագիրը չընդունվի, ինքը փետրվարի 28-ին կդիմի ժողովրդին.
«Իշխանություններին կասենք` ոչ, ցույց կտանք կարմիր քարտ ու կպահանջենք արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրություններ, թե չէ` այսօր նույն մարդիկ են քաղաքականության մեջ` Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանը և Սերժ Սարգսյանը»,- ասել է նա:
Բացատրելով համաժողովին ներկա մարդկանց փոքր քանակը` Կարապետյանն ասել է. «այնքան կռացին, որ Երևան եկող ճանապարհները փակ են»:

Властям Армении угрожают «красной карточкой»
На «съезде под открытым небом» лидер партии Тигран Карапетян представил следующие требования: освободить «политических инакомыслящих», исключить сдачу Нагорного Карабаха Азербайджану, не допустить вход в Армению западных миротворческих сил, на официальном уровне защищать интересы армян Джавахка и содействовать им, значительно повысить пенсии, предотвратить необоснованный рост цен, повысить пособие необеспеченных слоев, позволить молодежи занять ключевое место в жизни страны, устранить причины эмиграции.
«Армения стоит на пороге необратимых потерь и общественных потрясений, а политика армянских властей ускоряет падение. Если эти реформы не будут осуществлены, мы объявим вотум недоверия властям», - заявил Карапетян.
По его словам, если ультиматум не будет принят, 28 февраля он «обратится к народу». «Мы скажем «нет» властям, покажем красную карточку и потребуем внеочередных парламентских и президентских выборов, а то сегодня в политике остаются те же люди – Левон Тер-Петросян, Роберт Кочарян и Серж Саргсян», - сказал Карапетян.
Объясняя приход на мероприятие небольшого количества людей, лидер Народной партии сказал: «Столько каркали, что ведущие в Ереван дороги перекрыты».