Քրքորյանը 200 մլն դոլար է նվիրաբերել «Երազանքի հիմնադրամին»
Հայազգի ամերիկացի միլիարդատեր Քըրք Քրքորյանի հիմնադրամը 100 մլն դոլար է հատկացրել UCLA ամերիկյան համալասարանին բժշկական հետազոտությունների, գիտական աշխատանքների և այլ ծրագրերի իրականացման համար: Նա նաև հնարավորություն է ընձեռել համալսարանին իր հայեցողությամբ հավելյալ 100 մլն դոլար օգատգործել բարեգործական նպատակներով: Այս մասին երկւոշաբթի հաղորդել են Քրքորյանի «Լինսի» հիմնադրամի ներկայացուցիչները:
Քրքորյանի «Լինսի» հիմնադրամը 200 մլն դոլար կփոխանցի Dream Fund (Երազանքի հիմնադրամ) կոչվող նորաստեղծ կազմակերպությանը, որը իր գործունեությունը կիրականացնի UCLA համալսարանում և կտնտեսի նվիրաբերած միջոցները:

Кркорян подарил универсистету 200 млн долларов
Фонд миллиардера Кирка Кркоряна предоставил американскому университету UCLA  $100 млн. для проведения медицинских исследований, осуществления научных работ и других программ. Кроме того, он предоставил возможность университету использовать по своему усмотрению еще $100 млн. в благотворительных целях. Об этом в понедельник сообщили представители фонда американсого толстосума «Линси».
«Линси» предоставит $200 млн. новой организации Dream Fund (Фонд мечты), которая будет базироваться в университете UCLA и сэкономит пожертвования.