Իսրայելը փակել է Թուրքիայում իր դեսպանատունը
Իսրայելը Թուրքիայում իր դեսպանատան գործունեությունը դադարեցնելու մասին որոշում է կայացրել: Թուրքական Milliyet պարբերականի տեղեկություններով` փակվել է նաև Ստամբուլում Իսրայելի հյուպատոսարանը:
Նշենք, որ անցյալ ուրբաթ Իսրայելը փակել է նաև Ադրեջանում իր դեսպանատունը: Թեև Բաքվում Իսրայելի դեսպան Միխայիլ Լոտեմը ավելի ուշ հաղորդել էր, որ դեսպանատունը վերսկսել է իր գործունեությունը, սակայն, 1news.az-ի հաղորդմամբ, դիվանագիտական ներկայացուցչության հեռախոսները չեն պատասխանում:
Հիշեցնենք, որ երեքշաբթի Իսրայելի ԱԳ նախարարության աղբյուրները հաղորդել են «Հաարեց» թերթին, որ վերջին շրջանում արտասահմանում Իսրայելի մի շարք դեսպանատներում որոշ կասկածելի իրադարձություններ են տեղի ունեցել:

Израиль закрыл свое посольство в Турции
По сведениям турецкой газеты Milliyet, в пятницу закрылось посольство Израиля в этой стране, а также израильское консульство в Стамбуле.
Отметим, что с прошлой пятницы Израиль закрыл свое посольство и в Азербайджане. Хотя посол этой страны в Баку Михаэль Лотем позднее сообщил, что посольство возобновило свою деятельность, однако все телефонные номера диппредставительства по-прежнему не отвечают.
Напомним, что во вторник источники в МИДе Израиля сообщили газете «Гаарец», что в последнее время в районе нескольких представительств Израиля за границей наблюдался целый ряд подозрительных событий.