Արքայազն Ուիլյամի հարսանեկան արարողությանը հրավիրվել է 1900 մարդ
Մոտ 1900 մարդ Բրիտանիայի արքայազն Ուիլյամի և նրա հարսնացու Քեյթ Միդլթոնի հարսանեկան հանդեսի մասնակցության հրավեր կստանա: Հարսանեկան հանդիսությունը նախատեսվում է անցկացնել 2011 թվականի ապրիլի 29-ին, հաղորդում է AFP-ն:
Հրավիրվածների կեսից ավելին թագավորական ընտանիքի անդամներ են և հարսնացուի հարազատները, ինչպես նաև զույգի ընկերները: Հյուրերի մյուս մասը կազմում են հայտնի բրիտանացի քաղաքական գործիչները, տարբեր երկրների առաջնորդները, դիվանագետները և հռչակավոր մարդիկ:
Միևնույն ժամանակ, Բուքինհեմյան պալատում կազմակերպվող ընդունելությանը կմասնակցեն հարսանիքի ոչ բոլորը հյուրերը: Գործակալության տվյալների համաձայն, Թագուհի Եղիսաբեթ երկրորդի անունից կազմակերպված ընթրիքին հրավիրվել է մոտ 600 մարդ, իսկ փեսացուի հայր` արքայազն Չարլզի ընթրիքին ներկա կգտնվի 300 մարդ:

На свадьбу принца Уильяма и Кейт Миддлтон позвали 1900 человек
Около 1900 человек должны получить приглашения на свадьбу принца Уильяма и Кейт Миддлтон, которая намечена на 29 апреля 2011 года, сообщает AFP.
Более половины приглашенных - члены королевской семьи и родственники невесты, а также друзья молодоженов. Остальные - известные британские политики, главы иностранных государств, дипломаты и знаменитости.
При этом на прием в Букингемcкий дворец попадут далеко не все приглашенные. По данным агентства, на обед от имени королевы Елизаветы II приглашены около 600 человек, а на обед у отца жениха принца Чарльза смогут прийти всего 300 гостей.