Հայաստանցուն կդատեն սեփական ընկերությունը սնանկ հայտարարելու համար
ՀՀ գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` կանխամտածված սնանկության դեպքի առթիվ:
Նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ «Թագուհի» ՍՊ ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Մ. Զալինյանը Երևան քաղաքի Նորքի 5-րդ զանգվածի Մառի նրբանցքի թիվ 6-րդ շենքի 1-ին հարկի 152.68 քմ մակերեսով պարենային խանութի սեփականաշնորհման պայմանագրով 4 891 831  դրամի պարտավորությունը պետության հանդեպ չի կատարել:
2007թ. դեկտեմբերի 7-ին ՍՊ ընկերության տնօրենը ԴԱՀԿ ծառայության դեպոզիտ հաշվից ստացել է «Թագուհի» ՍՊ ընկերության հասանելիք 3 996 971 դրամ գումար և ստացված գումարը ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչությանը վճարելու փոխարեն  օգտագործել է անձնական կարիքների համար` կանխամտածված ստեղծելով անվճարունակության հատկանիշներ:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 193-րդ հոդվածով, հայտնում է ՀՀ դատախազության մամուլի ծառայությունը:

Armenian Citizen Sued for Claiming Bankruptcy
A criminal case has been filed with the RA Prosecutor General's State Interests Protection Department regarding a premeditated bankruptcy case.
Prepared materials revealed Taguhi LLC founder and director M. Zalinyan did not fulfill her obligation of 4,891,831 AMD (about $13,402 US) toward the state under contract to privatize a shop at building no. 6, 1st floor, on Mari Lane in Nork's 5th mass in the city of Yerevan.
On Dec. 7, 2007, the LLC director received from the Judicial Acts Compulsory Enforcement Service deposit account the 3,996,971 (about $10,951 US) to Taguhi LLC, and instead of paying the received funds to the RA State Property Management Department, used it for his personal needs, deliberately creating insolvency features.
A criminal case has been launched under Article 193 of the RA Criminal Code (deliberate bankruptcy), reports the RA Prosecutor General's press service.