Հայաստանցուն կդատեն սեփական ընկերությունը սնանկ հայտարարելու համար
ՀՀ գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` կանխամտածված սնանկության դեպքի առթիվ:
Նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ «Թագուհի» ՍՊ ընկերության հիմնադիր և տնօրեն Մ. Զալինյանը Երևան քաղաքի Նորքի 5-րդ զանգվածի Մառի նրբանցքի թիվ 6-րդ շենքի 1-ին հարկի 152.68 քմ մակերեսով պարենային խանութի սեփականաշնորհման պայմանագրով 4 891 831  դրամի պարտավորությունը պետության հանդեպ չի կատարել:
2007թ. դեկտեմբերի 7-ին ՍՊ ընկերության տնօրենը ԴԱՀԿ ծառայության դեպոզիտ հաշվից ստացել է «Թագուհի» ՍՊ ընկերության հասանելիք 3 996 971 դրամ գումար և ստացված գումարը ՀՀ ԿԱ պետական գույքի կառավարման վարչությանը վճարելու փոխարեն  օգտագործել է անձնական կարիքների համար` կանխամտածված ստեղծելով անվճարունակության հատկանիշներ:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 193-րդ հոդվածով, հայտնում է ՀՀ դատախազության մամուլի ծառայությունը:

Объявивший себя банкротом армянский предприниматель предстанет перед судом
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры Армении возбудило уголовное дело по факту предумышленного банкротства.
Из материалов следствия стало ясно, что основатель и директор ООО «Тагуи» М. Чалинян не выполнил обязательств перед государством на сумму 4 891 831 драмов ($13400), согласно приватизационному договору квартиры, находящейся по адресу 5-ый Норкский массив переулок Мара дом 6.
7 декабря 2007 года директор организации снял с депозитного счета СПИСА принадлежащую «Тагуи» сумму в 3 996 971 драмов ($10950) и полученные деньги потратил на собственные нужды, там самым намеренно создав положение неплатежеспособности.