«Մենք բոլորս Տիգրան ենք». Երևանում պաշտպանում են պատգամավորի եղբորը
Այս պահին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքի առջև, որտեղ քննվում է «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի գործը, անցկացվում է ի պաշտպանություն նրա կազմակերպված ակցիա, որին, բացի Զարուհի Փոստանջյանից և «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Ստեփան Սաֆարյանից, մասնակցում են «Սարդարապատ» շարժման ներկայացուցիչներ Ժիրայր Սեֆիլյանը և Տիգրան Խզմալյանը, ինչպես նաև Երևանում վերջին շրջանում անցկացվող տարբեր սոցիալալական ակցիաների մի քանի տասնյակ մասնակիցներ:
Հիշեցնենք, որ համաձայն ՀՀ դատախազության` «Փոստանջյանը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայող, ապօրինի շինարարությանը չխոչընդոտելու համար Հ. Ս.-ից 2010թ. սեպտեմբերին պահանջել և ստացել է 100 000 դրամ վարձատրություն: Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3111-րդ հոդված 1-ին մասով»:
Տիգրան Փոստանջյանը, ով երկու օր առաջ ձերբակալվել է ԱԱԾ-ի կողմից, ավելի վաղ իր հայտարարության մեջ նշել էր, որ դա քաղաքական հետապնդում է` կապված իր քրոջ` Զարուհի Փոստանջյանի գործունեության հետ:
Դատարանի առջև հավաքվածներն իրենց հետ բերել են պաստառներ, որոնց վրա գրված են մի շարք կարգախոսներ` «Չեք վախեցնի», «Մենք բոլորս Տիգրան ենք», «37 թիվը չի կրկնվի», «Տիգրան Փոստանջյանը վրեժխնդրության զոհ է»: Ակցիան ուղեկցվում է վանկարկումներով ու երգերով, մասնավորապես, այս պահին հավաքվածները երգում են «Զարթնիր, լաո, մեռնիմ քզի»:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Զարուհի Փոստանջյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ եղբոր նկատմամբ հարուցված քրեական գործը հաշվեհարդար է գյումրեցի և վանաձորցի վարորդների բողոքի ակցիաներին իր մասնակցության համար:
Նա նշել է, որ գյումրեցի վարորդներն իրեն փոխանցել են ոստիկանների խոսքերը: Վերջիններս հանդիպել են բողոքող վարորդներին և ասել են, որ «Փոստանջյանը չի կարողանում իր եղբորը իրավունքները պաշտպանել, Ձերը ոնց ա պաշտպանելու»:

«37-ой год не повторится!». В Ереване пытаются защитить брата «неугодного» депутата
В эти минуты перед зданием суда общей юрисдикции ереванских административных округов Кентрон и Норк-Мараш, где рассматривается дело брата депутата партии «Наследие» Заруи Постанджян Тиграна Постанджяна, проходит акция протеста в его поддержку, в которой, помимо представителей партии, принимают участие члены движения «Сардарапат» Жирайр Сефилян и Тигран Хзмалян, а также несколько десятков человек – участников последних социальных акций в Ереване.
Напомним, что согласно прокуратуре страны, «ведущий специалист управления организации работ с органами управления коммунальной экономики и многоквартирных зданий при администрации округа Арабкир Тигран Постанджян потребовал и незаконным образом получил вознаграждение в размере 100 тыс. драмов ($280)». По факту дела возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 3111 Уголовного кодекса Армении.
Арестованный Службой национальной безопасности два дня назад Тигран Постанджян ранее в своем заявлении отметил, что это политическое преследование, связанное с деятельностью его сестры.
Собравшиеся у здания суда демонстранты держат в руках постеры, на которых написаны лозунги: «Не запугаете!», «Мы все – Тиграны!», «37-ой год не повторится!», «Тигран Постанджян - жертва мести».
Напомним, что недавно на встрече с журналистами Заруи Постанджян заявила, что подобная месть – результат ее участия в акциях протеста водителей из городов Гюмри и Ванадзор. (Напомним, что с 5 февраля несколько десятков водителей протестуют против повышения таможенной пошлины на импортируемые из Грузии автомобили – ред.). Она также отметила, что гюмрийские водители передали ей слова полицейских. Последние, встретившись с протестующими, сказали, что «Постанджян не может защитить даже прав своего брата, как она защитит ваши?».