Ավտոառևանգումների դեմ. ավտոմատավոր ոստիկանները հսկում են ճանապարհները
Այսօր առավոտվանից Կոտայքի մարզի գյուղեր տանող ճանապարհների վրա կանգնած էին 8-10 ոստիկաններից բաղկացած խմբեր: Յուրաքանչյուր խմբում մեկը զինված էր ավտոմատով:
Ոստիկանները կանգնեցնում էին մեքենաները և ստուգում դրնաք: Epress.am-ը փորձել է զրուցել 6 կետերում կանգնած ոստիկանների հետ, և ոստիկանները միայն երկու դեպքում են համաձայնել ներկայանալ: Epress.am-ի այն հարցին, թե ինչու են ճանապարհին զինված ոստիկաններ կանգնած` ոստիկաններից մեկը պատասխանել է.
«Ոստիկանության պետի հրամանով տրանսպորտային միջոցների հանցագործությունների շատացման կապակցությամբ միջոցառումներ են նախաձեռնվել, կատարվում են»,- ասել է Կոտայքի բաժնի հերթապահ մասի պետ, փոխգնդապետ Մուրադյան:
Մյուս կետերում ասացին, որ միջոցառում են իրականացնում  ավտոառևանգումների հետ կապված:
«Հրաման գոյություն ունի, ամսի 26-ից մենք միջոցառում ենք անցկացնում` կապված ավտոառևանգումների հետ: Որևիցե բան չի պատահել»,- ասել են Կոտայքի մարզի ոստիկանական մեկ այլ կետում:

Въезды в Ереван патрулируют автоматчики
С утра в день митинга оппозиции 1 марта областные автодороги Котайкского марза Армении патрулировали группы полицейских по 8-10 человек. В каждой группе один из стражей порядка был вооружен автоматом.
Патрули останавливали и проверяли проезжающие автомобили. Корреспондент Epress.am попытался выяснить в 6 разных точках причину внезапной проверки, но лишь представители 2 групп согласились ответить на вопросы. «По приказу начальника полиции в связи с ростом преступлений на дорогах предприняты соответствующие мероприятия, которые мы и проводим», - заявил начальник дежурной части отделения Котайка, подполковник Мурадян.
В других местах сообщили, что мероприятия проводятся по причине учащения угонов автотранспорта. «Ничего не произошло, просто у нас приказ: с 26 февраля проводить проверки на дорогах в связи с участившимися случаями угона автомобилей», - заявил полицейский на другом участке патрулирования.