Ավտոառևանգումների դեմ. ավտոմատավոր ոստիկանները հսկում են ճանապարհները
Այսօր առավոտվանից Կոտայքի մարզի գյուղեր տանող ճանապարհների վրա կանգնած էին 8-10 ոստիկաններից բաղկացած խմբեր: Յուրաքանչյուր խմբում մեկը զինված էր ավտոմատով:
Ոստիկանները կանգնեցնում էին մեքենաները և ստուգում դրնաք: Epress.am-ը փորձել է զրուցել 6 կետերում կանգնած ոստիկանների հետ, և ոստիկանները միայն երկու դեպքում են համաձայնել ներկայանալ: Epress.am-ի այն հարցին, թե ինչու են ճանապարհին զինված ոստիկաններ կանգնած` ոստիկաններից մեկը պատասխանել է.
«Ոստիկանության պետի հրամանով տրանսպորտային միջոցների հանցագործությունների շատացման կապակցությամբ միջոցառումներ են նախաձեռնվել, կատարվում են»,- ասել է Կոտայքի բաժնի հերթապահ մասի պետ, փոխգնդապետ Մուրադյան:
Մյուս կետերում ասացին, որ միջոցառում են իրականացնում  ավտոառևանգումների հետ կապված:
«Հրաման գոյություն ունի, ամսի 26-ից մենք միջոցառում ենք անցկացնում` կապված ավտոառևանգումների հետ: Որևիցե բան չի պատահել»,- ասել են Կոտայքի մարզի ոստիկանական մեկ այլ կետում:

Police Checkpoints on Armenia's Roads: Checking for Car Thieves?
Since this morning, groups of about 8–10 police officers have been standing by the roads leading to villages in Kotayk marz (province). In each group, at least one officer was armed.
Police were stopping and investigating vehicles. Epress.am attempted to talk to officers stationed at six various spots, but only in two cases did officers agree to talk to the media.
"Upon orders by the police chief, in connection with an increase in vehicle crimes, measures have been taken and are being carried out," said Kotayk Division sentry department chief, Lieutenant Colonel Muradyan, in response to a question by Epress.am as to why there are armed officers stationed along the road.
At another police checkpoint, officers said they're implementing measures related to automobile thefts.
"There's an order, we've been implementing measures since the 26th of the month connected to car thefts. Nothing's happened," said another Kotayk Division officer.