Քաղբանտարկյալների պաշտպանության կոմիտեն զորակցություն է հայտնել ԱԺ պատգամավորին
Զարուհի Փոստանջյանը ՀՀ ԱԺ այն բացառիկ պատգամավորներից մեկն է, ով քաղբանտարկայլներին աջակցելու, իրավական օգնություն ցուցաբերելու և պաշտպանելու նպատակով մշտապես կալանավայրեր է այցելել ու այցելում: Այս մասին ասված է Հայաստանի քաղաքական բանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտե կողմից տարածած հայտարարության մեջ:
Վերջինիս հեղինակները անդրադառնում են Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի ձեռբակալությանը: Հիշեցնենք, որ Տիգրան Փոստանջյանը մեղադրվում է կաշառք ստանալու մեջ, սակայն հերքում մեղադրանքները` նշելով, որ դրանք քաղաքական հաշվեհարդարի արդյունք են, որն իրականացվում է քրոջ` Զարուհի Փոստանջյանի դեմ:
«Դատելով մամուլում եղած հրապարակումներից, դատախազության և ԱԱԾ գործելաոճից, սա հերթական սարքվող մի գործ է, որը նպատակ ունի խոչնդոտել պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի քաղաքական ու հասարակական  ակտիվ գործունեությանը», - ասված է հայտարարության մեջ:
Հայաստանի քաղաքական բանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեն նշում է, որ իր գործունեության ընթացքում հաճախ է ակնկալել ու ստացել Զարուհի Փոստանջյանի աջակցությունը:
«Մենք մեր զորակցությունն ենք հայտնում Զարուհի Փոստանջյանին և հանրությանը կոչ ենք անում շատ ավելի ակտիվ պայքարել սեփական իրավունքների համար: Մեր երկրում այս և այլ կարգի քաղաքական հետապնդումներին կարող է վերջ դնել միայն այս ռեժիմի դեմ հասարակության համախմբված ու շարունակական պայքարը», - հավելում են հայտարարության հեղինակները:

Zaruhi Postanjyan is one of those exceptional MPs who always has visited and visits prisons with the aim of defending, supporting political prisoners, and offering legal assistance, reads a statement issued today by the Committee for the Protection of Political Prisoners and Persecuted People.
The statement also touches upon the recent arrest of Postanjyan's brother, Tigran Postanjyan. As previously reported, Tigran Postanjyan, who works for the local government of Yerevan’s Arabkir district, is being charged with allegedly accepting a bribe of 100,000 drams (about $275 US) last September to turn a blind eye to illegal construction carried out by a local resident. The Postanjyans and their supporters claim that this is political vengeance, retaliation to Zaruhi Postanjyan's political activities.
"Judging from media reports and the work style of the prosecution and the National Security Service, this is another fixed case that aims to hinder Zaruhi Postanjyan's active political and civic work," reads the statement.
Armenia's Committee for the Protection of Political Prisoners and Persecuted People notes that it has often expected and received Zaruhi Postanjyan's support.
"We express our support to Zaruhi Postanjyan and we call on the public to more actively fight for their own rights. This and other kinds of political persecutions in our country can end only through the public's united and constant struggle against this regime," concludes the statement.