Քաղբանտարկյալների պաշտպանության կոմիտեն զորակցություն է հայտնել ԱԺ պատգամավորին
Զարուհի Փոստանջյանը ՀՀ ԱԺ այն բացառիկ պատգամավորներից մեկն է, ով քաղբանտարկայլներին աջակցելու, իրավական օգնություն ցուցաբերելու և պաշտպանելու նպատակով մշտապես կալանավայրեր է այցելել ու այցելում: Այս մասին ասված է Հայաստանի քաղաքական բանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտե կողմից տարածած հայտարարության մեջ:
Վերջինիս հեղինակները անդրադառնում են Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի ձեռբակալությանը: Հիշեցնենք, որ Տիգրան Փոստանջյանը մեղադրվում է կաշառք ստանալու մեջ, սակայն հերքում մեղադրանքները` նշելով, որ դրանք քաղաքական հաշվեհարդարի արդյունք են, որն իրականացվում է քրոջ` Զարուհի Փոստանջյանի դեմ:
«Դատելով մամուլում եղած հրապարակումներից, դատախազության և ԱԱԾ գործելաոճից, սա հերթական սարքվող մի գործ է, որը նպատակ ունի խոչնդոտել պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի քաղաքական ու հասարակական  ակտիվ գործունեությանը», - ասված է հայտարարության մեջ:
Հայաստանի քաղաքական բանտարկյալների և հալածյալների պաշտպանության կոմիտեն նշում է, որ իր գործունեության ընթացքում հաճախ է ակնկալել ու ստացել Զարուհի Փոստանջյանի աջակցությունը:
«Մենք մեր զորակցությունն ենք հայտնում Զարուհի Փոստանջյանին և հանրությանը կոչ ենք անում շատ ավելի ակտիվ պայքարել սեփական իրավունքների համար: Մեր երկրում այս և այլ կարգի քաղաքական հետապնդումներին կարող է վերջ դնել միայն այս ռեժիմի դեմ հասարակության համախմբված ու շարունակական պայքարը», - հավելում են հայտարարության հեղինակները:

Обвиняя брата армянского депутата, ей хотят помешать заниматься правозащитной деятельностью
Заруи Постанджян одна из тех редких депутатов НС Армении, кто с целью оказания помощи и содействия политзаключенным постоянно посещала и посещает места лишения свободы. Об этом говорится в сообщении Комитета по защите политзаключенных и преследуемых Армении.
Комитет обращает внимание на арест брата Заруи Постанджян Тиграна Постанджяна, который, по данным прокуратуры, будучи ведущим специалистом управления коммунальной экономики и многоквартирных зданий при администрации округа Арабкир, получил взятку в размере 100 тыс. драмов ($280). Сам Тигран Постанджян опровергает обвинения, считая их политическими разборками с его сестрой.
«Случившееся дает мне основание заявить, что при помощи силовых структур начались преследования в отношении Заруи и в качестве первой жертвы решили выбрать меня. У меня также есть опасения, что преследования начнутся и в отношении других наших родственников и семьи Заруи, причем, есть основания полагать, что преследования могут носить какой угодно характер, вплоть до физической расправы», – отметил по этому поводу Тигран Постанджян.
«Судя по публикациям в прессе, поведению прокуратуры и нацбезопасности – это очередное сфабрикованное дело, которое преследует цель помешать депутату Заруи Постанджян заниматься активной политической и общественной деятельностью», - говорится в сообщении.
«Мы выражаем свое содействие Заруи Постанджян, и призываем общество активнее бороться за собственные права. В нашей стране политическим преследованиям может положить конец только сплоченная и последовательная борьба».