«Ժառանգությունը» կրկին մասնակցելու է բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ պայքարողների ակցիային
Վաղը` ժամը 11-ին, ՀՀ կառավարության շենքի առջև բացօթյա առևտուր իրականացնող քաղաքացիները բողոքի ակցիա են իրականացնելու:
Epress.am-ի հետ զրույցում «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանն ասել է, որ իրենց կուսակցության ներկայացուցիչը ներկա է լինելու բողոքի ակցիային:
«Իսկ թե նորից նույն վիճակը կլինի՞, ինչպես փետրվարի 28-ին և մարտի 3-ին, կարող է պատասխանել Երևանի փոխոստիկանապետ Ռոբերտ Մելքոնյանը»,- ասել է Սաֆարյանը:
Հիշեցնենք, որ այդ օրերին ոստիկանությունը խոչընդոտել էր ակցիայի անցկացմանը` հրելով և հարվածելով ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորներ Արմեն Մարտիրոսյանին և Զարուհի Փոստանջյանին:

Инцидент у здания Правительства Армении не заставил депутатов отказаться от участия в акции протеста
10 марта в 11:00 перед зданием Правительства Армении на центральной площади в Ереване, люди, занимающиеся уличной торговлей, проведут очередную акцию протеста.
В беседе с Epress.am депутат партии «Наследие» Степан Сафарян заявил, что представитель их партии будет присутствовать на демонстрации.
«А если снова повторится то, что было 28 февраля и 3 марта, то тогда ответит заместитель начальника Полиции Армении Роберт Мелконян», - отметил Сафарян.
Напомним, что в указанные дни сотрудники полиции вопрепятствовали проведению акции протеста, расталкивая и нанося удары депутатам «Наследия» Заруи Постанджян и Армену Мартиросяну.