Դաշնակցական գործիչը Սարգսյան-Ալիև-Մեդվեդև հանդիպման մեջ մի նորություն է նկատել
ՀՅԴ ԱԺ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը կարծում է, որ մարտի 5-ին Սոչիում տեղի ունեցած Սարգսյան-Ալիև-Մեդվեդև հանդիպման վերաբերյալ ծայրահեղ դրական և ծայրահեղ բացասական վերաբերմունքը անհիմն է` «այնտեղ որևէ նոր բան գրեթե չի եղել»:
Դաշնակցական գործիչը միակ նորություն է համարել այն, որ ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում զինադադարի խախտման դեպքերի առնչությամբ համատեղ հատուկ քննություն է իրականացվելու:
«Այս դեպքում, կարծում եմ, որ առանց Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների մասնակցության նման քննություն հնարավոր չէ իրականացնել: Եթե իսկապես իրականացվի այդ քննությունը, դա դրական քայլ կլինի: Բայց ես չեմ կարծում, որ Ադրբեջանը անկեղծորեն ուզում է իրականացնել այն, որովհետև զինադադարի խախտման դեպքերի 98 տոկոսը տեղի է ունենում ադրբեջանական կողմից»,- ասել է Հովհաննսիսյանը:

In the opinion of Armenian Revolutionary Federation (ARF-D or Dashnaktsutyun) parliamentary faction leader Vahan Hovhannisyan, an extremely positive or extremely negative take on the Mar. 5 meeting of the presidents of Armenia, Azerbaijan and Russia in Sochi is groundless, as “almost nothing new happened there.”
The only thing that was “new” was that a special investigation regarding ceasefire violations along the Karabakh-Azerbaijan Line of Contact is to be launched.
“In this case, I think that it wouldn’t be possible to carry out such an investigation without the participation of the Nagorno-Karabakh authorities. If this investigation is actually carried out, it will be a positive move. But I don’t believe that Azerbaijan honestly wants to implement this because 98% of ceasefire violation cases happen from Azerbaijan’s side,” he said.