Բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքողները շարժվել են զորակցելու հացադուլավորին
Այսօր բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ պայքարող քաղաքացիները բողոքի ակցիա են անցկացրել Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց: Ակցիան անցել է առանց խնդիրների, ոստիկանները չեն միջամտել բողոքողների գործողություններին, ովքեր իրենց կոչերն են վանկարկել` պահանջելով թույլ տալ բացօթյա առևտուրը Երևանի փողոցներում:
Ի տարբերություն նախորդ մի քանի ակցիաների, երբ ոստիկանությունը թույլ չէր տալիս ցուցարարներին անցնել քաղաքապետարանի մայթ, այս անգամ բողոքողներին թույլ են տվել ակցիան անցկացնել իրենց ուզած վայրում` անմիջապես քաղաքապետարանի կենտրոնական մուտքի մոտ:
Ակցիային ներկա է եղել նաև «Ժառանգության» պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը:
Նշենք, որ ակցիայի մասնակիցներն այս պահին երթով շարժվում են դեպի Ազատության հրապարակ` այնտեղ հացադուլ անցկացնող Րաֆֆի Հովհաննիսյանին զորակցելու նպատակով:

Ереванские торговцы пошли поддержать голодающего депутата
Уличные торговцы, которым запретили деятельность, провели очередную акцию перед зданием мэрии Еревана. Акция прошла без инцидентов и проишествий, сотрудники полиции не вмешивались в действия демонстрантов, которые скандировали требования о снятии запрета на уличную торговлю.
В отличие от нескольких предыдущих акций, когда полиция не разрешала демонстрантам подойти к зданию столичного муниципалитета, на этот раз участники акции собрались непосредственно перед входом в мэрию.
В акции протеста приняла участие также депутат от партии «Наследие» Анаит Бахшян.
Демонстранты двинулись шествием к площади Свободы, чтобы поддерджать основателя партии «Наследие», депутата Раффи Ованисяна, который объявил голодовку.