Բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ բողոքողները շարժվել են զորակցելու հացադուլավորին
Այսօր բացօթյա առևտրի արգելքի դեմ պայքարող քաղաքացիները բողոքի ակցիա են անցկացրել Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց: Ակցիան անցել է առանց խնդիրների, ոստիկանները չեն միջամտել բողոքողների գործողություններին, ովքեր իրենց կոչերն են վանկարկել` պահանջելով թույլ տալ բացօթյա առևտուրը Երևանի փողոցներում:
Ի տարբերություն նախորդ մի քանի ակցիաների, երբ ոստիկանությունը թույլ չէր տալիս ցուցարարներին անցնել քաղաքապետարանի մայթ, այս անգամ բողոքողներին թույլ են տվել ակցիան անցկացնել իրենց ուզած վայրում` անմիջապես քաղաքապետարանի կենտրոնական մուտքի մոտ:
Ակցիային ներկա է եղել նաև «Ժառանգության» պատգամավոր Անահիտ Բախշյանը:
Նշենք, որ ակցիայի մասնակիցներն այս պահին երթով շարժվում են դեպի Ազատության հրապարակ` այնտեղ հացադուլ անցկացնող Րաֆֆի Հովհաննիսյանին զորակցելու նպատակով:

Yerevan Street Traders March to Liberty Square to Support Hunger-Striking MP
Yerevan street vendors were again protesting the ban on street trade outside city hall today. This time, the demonstration was held without incidents and police did not interfere with protestors, who were chanting their demands for street trade to be reinstated in the Armenian capital.
Unlike in previous instances, when police did not permit protestors to stand on the sidewalk outside the municipality building (and instead urged them across the street), this time protestors were allowed to stand in their chosen area, directly outside the building's main entrance.
On the scene today was Heritage Party Anahit Bakhshyan.
Note, protestors decided to march over to Liberty Square where Heritage Party leader Raffi Hovannisian is currently staging his hunger strike to support him.