Թբիլիսիի հայկական դպրոցում տեղադրված «ռումբը» ուսուցողական նռնակ է եղել
Ոստիկանությունը ավարտել է Թբիլիսիի Չոլոկաշվիլի փողոցում գտնվող թիվ 95 դպրոցի շենքում պայթուցիկ սարքի վնասազերծմանն ուղված աշխատանքները: Հետազոտությունից հետո պարզվել է, որ պայթուցիկը ընդամենը ուսուցողական նռնակ է: Նռնակը հայտնաբերել է դպրոցի պահակը:
Տեղում աշխատող ոստիկանները հայտարարել են, որ նռնակը ուսուցողական է, և իրենից վտանգ չի ներկայացնում:
Ուժայինների ներկայացուցիչներն արդեն լքել են միջադեպի վայրը:
Ինչպես հայտարարել է պահակ Ավտո Չալաձեն, նռնակը հայտնաբերվել է այսօր առավոտյան աշխատասենյակներից մեկում: Այնուհետև նա դուրս է բերել նռնակը, և դրել է փողոցում գետնին: Ոստիկաններին կանչել են անցորդները, որոնց փողոցում գցված առարկան կասկածելի է թվացել:
Դպրոցի նախորդ տնօրենի տվյալների համաձայն, 95-րդ դպրոցը փակվել էր կրթության նախարարության կողմից օգոստոսի 11-ին և միացվել 81-րդին: Տնօրենի խոսքով` «հաստատությունից դուրս են բերվել բոլոր իրերը, սակայն, ինչպես պարզվել է, ռազմական ամբիոնի որոշ իրեր դեռ մնացել են հաստատությունում»:

'Bomb' in Tbilisi Armenian School Turned Out to be a Training Device
Police have completed their work in school no. 95 in Tbilisi on Cholokashvili street, where an explosive device was found by the school's security guard today. Upon examination, it was discovered that the grenade was actually one used for training and posed no threat. Police and security officials have already left the scene.
According to security guard Auto Chaladze, finding the grenade in one of the workrooms this morning, he picked it up and placed it outside on the street. The item seemed rather suspicious to passers-by who called the police.
According to the school's former principal, the education ministry closed school no. 95 on Aug. 11 and joined it with school no. 81.
"All items were removed from the establishment, however, as can be seen, some things of the military department still remained," he said.