Թբիլիսիի հայկական դպրոցում տեղադրված «ռումբը» ուսուցողական նռնակ է եղել
Ոստիկանությունը ավարտել է Թբիլիսիի Չոլոկաշվիլի փողոցում գտնվող թիվ 95 դպրոցի շենքում պայթուցիկ սարքի վնասազերծմանն ուղված աշխատանքները: Հետազոտությունից հետո պարզվել է, որ պայթուցիկը ընդամենը ուսուցողական նռնակ է: Նռնակը հայտնաբերել է դպրոցի պահակը:
Տեղում աշխատող ոստիկանները հայտարարել են, որ նռնակը ուսուցողական է, և իրենից վտանգ չի ներկայացնում:
Ուժայինների ներկայացուցիչներն արդեն լքել են միջադեպի վայրը:
Ինչպես հայտարարել է պահակ Ավտո Չալաձեն, նռնակը հայտնաբերվել է այսօր առավոտյան աշխատասենյակներից մեկում: Այնուհետև նա դուրս է բերել նռնակը, և դրել է փողոցում գետնին: Ոստիկաններին կանչել են անցորդները, որոնց փողոցում գցված առարկան կասկածելի է թվացել:
Դպրոցի նախորդ տնօրենի տվյալների համաձայն, 95-րդ դպրոցը փակվել էր կրթության նախարարության կողմից օգոստոսի 11-ին և միացվել 81-րդին: Տնօրենի խոսքով` «հաստատությունից դուրս են բերվել բոլոր իրերը, սակայն, ինչպես պարզվել է, ռազմական ամբիոնի որոշ իրեր դեռ մնացել են հաստատությունում»:

Бомба в армянской школе Тбилиси оказалась учебной гранатой
Полиция завершила работы в 95-й школе Тбилиси по улице Чолокашвили, где было обнаружено взрывное устройство. Учебную гранату обнаружил сторож.
Работавшие на месте саперы заявили, что граната - учебная и не представляет угрозы.
Предстаивтели силовиков уже покинули место происшествия. Туда несколько минут назад прибыл бывший директор школы.
Как заявляет сторож Авто Чаладзе, граната была обнаружена им в одной из рабочих комнат в здании. Затем он вынес ее оттуда и положил на улицу. Полицию же вызвали прохожие, которым предмет показался довольно подозрительным.
По информации бывшего директора школы, 95-я публичная школа была закрыта распоряжением Минобразования от 11 августа и объединена с 81-й школой. По словам директора, «из здания были вынесены все вещи, однако, как видно, некоторые вещи военной кафедры все же остались».