Փաշինյանի նամակներից մեկը «գտնվել է»
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր, քաղբանտարկյալ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից «Արթիկ» քրեակատարողական հիմնարկի վարչակազմին հանձնված նամակներից մեկը երեկ մուտք է եղել «Հայփոստ» ընկերության Արթիկի բաժանմունք:
«ՀԺ»-ի տեղեկություններով, մի շարք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ արձագանքել են Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձին և ՀՀ Արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանից փորձել են պարզել, թե ուր են անհետանում Նիկոլի նամակները: Ի վերջո, նամակներից մեկը գտնվել է:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ էր հղել լրագրողներին` կոչ անելով օգնել իրեն վերականգնել նամակագրության իրավունքը:
«Նա ձեզ անձամբ յուրաքանչյուրիդ որպես լրագրողական համայնքի ներկայացուցիչներ և գործընկերներ, անկախ ձեր և իր ունեցած պատկերացումների տարբերություններից, խնդրում է ամեն օր տեղեկանալ` արդյո՞ք նա հանձնել է որևէ ծրար «Արթիկ ՔԿՀ-ի» վարչակազմին», - Փաշինյանի խնդրանքն լրագրողներին փոխանցել էր նրա փաստաբան Վահե Գրիգորյանը:

One of Pashinyan's Letters has been Found
One of the letters handed over to the Artik penitentiary administration by imprisoned journalist, Haykakan Jamanak ("Armenian Times") chief editor Nikol Pashinyan turned up yesterday at the Artik division of HayPost CJSC (Armenia's national postal operator).
According to information by Haykakan Jamanak, a number of staff of news outlets responded to Pashinyan's message and attempted to find out from RA Minister of Justice Hrayr Tovmasyan where Nikol's letters have gone.
As previously reported, Nikol Pashinyan had addressed his fellow journalists, urging them to assist him in reinstating his right to correspondence.
"He personally asks each of you as members of the media community and as colleagues, regardless of the differences between your and his ideas, to find out every day: did he give an envelope to Artik penitentiary administration ?" said Pashinyan's attorney Vahe Grigoryan upon his client's request.