Հադրութի զորամասում ժամկետային զինծառայողը գնդացիրից կրակել է իր վրա
Մարտի 21-ի լույս 22-ի գիշերը Հադրութի զորամասում ժամկետային զինծառայող Ժիրայր Մինասյանը գնդացիրից կրակել է իր վրա և վիրավորվել: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 365 հոդվածի առաջին մասի հատկանիշներով` մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնների խախտում:
Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին հաղորդել է Հատուկ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Ժիրայր Մինասյանը ծնվել է 1992 թվականին, զորակոչվել է Մասիսի զինկոմիսարիատից:
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը, այս պահին զինծառայողը գտնվում է Երևանի Մուրացանի զինվորական հոսպիտալում: Նրա վիճակ ծանր է, սակայն կա դրական տեղաշարժ:

On the night of Mar. 21–22, in Hadrut military base, military recruit Jirayr Minasyan, 18, shot and injured himself with a machine gun. A case under Article 365 Section 1 of the RA Criminal Code (violation of combat duty or combat service regulations) has been initiated.
This news was conveyed to Epress.am by senior officer with the Special Investigative Service public relations department Mery Sargsyan.
As RA Ministry of Defense press spokesperson Davit Karapetyan told Epress.am later, the young conscript is in "serious condition with signs of improvement" at Yerevan's Muratsan military hospital.