Հադրութի զորամասում ժամկետային զինծառայողը գնդացիրից կրակել է իր վրա
Մարտի 21-ի լույս 22-ի գիշերը Հադրութի զորամասում ժամկետային զինծառայող Ժիրայր Մինասյանը գնդացիրից կրակել է իր վրա և վիրավորվել: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 365 հոդվածի առաջին մասի հատկանիշներով` մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնների խախտում:
Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին հաղորդել է Հատուկ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Ժիրայր Մինասյանը ծնվել է 1992 թվականին, զորակոչվել է Մասիսի զինկոմիսարիատից:
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում նշել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը, այս պահին զինծառայողը գտնվում է Երևանի Մուրացանի զինվորական հոսպիտալում: Նրա վիճակ ծանր է, սակայն կա դրական տեղաշարժ:

Карабахский солдат выстрелил в себя из пулемета. На него возбудили дело
В ночь на 22 марта солдат срочной службы 19-летний Жирайр Минасян в воинской части в Гадруте ранил себя выстрелом из пулемета. Об этом Epress.am сообщил старший офицер отдела по связям с общественностью Специальной следственной службы Мери Саргсян.
Возбуждено уголовное дело по признакам первой части статьи 365, «нарушение правил боевого дежурства или несения боевой службы».
В данный момент Жирайр Минасян «в тяжелом состоянии с признаками улучшения» находится в одном из ереванских военных госпиталей, сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Давид Карапетян.