Հոլիվուդյան դերասանին վկա են կանչել Բերլուսկոնիի սեքսուալ սկանդալի գործով
Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բերլուսկոնիի փաստաբանները խնդրել են հայտնի դերասան Ջորջ Քլունիին անչափահաս մարմնավաճառուհու հետ սեռական կապերի մեջ մեղադրվող վարչապետի գործով որպես վկա հանդես գալ, հաղորդում է AFP-ն:
Բերլուսկոնիի պաշտպանների համաձայն` Քլունին և նրա ընկերուհին` իտալացի մոդել Էլիզաբեթ Կանալիսը, միասին մասնակցել են Բերլուսկոնիի կազմակերպած երեկույթներին, որոնց ժամանակ, հետաքննության պնդմամբ, 74-ամյա քաղաքական գործիչը խրախճանքներ էր կազմակերպում մարմնավաճառուհիների մասնակցությամբ: Երեկույթներին Քլունիի և նրա ընկերուհու մասնակցության մասին հայտարարել է մարոկուհի Քարիմա էլ Մարուգը, ով մեղադրող կողմի հիմնական վկան է:
Ինքը`Քլունին, հայտարարել է, որ իրեն տարօրինակ է թվում վարչապետի փաստաբանների որոշումը: Դերասանը հայտարարել է, որ Բերլուսկոնիի հետ հանդիպել է ընդամենը մեկ անգամ, և հանդիպման նպատակը Դարֆուրի բնակչությանն օգնություն ցուցաբերելու հարցերի քննարկումն է եղել:
Փետրվարին Իտալիայի դատարանը վարչապետ Սիլվիո Բերլուսկոնիին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու մասին որոշում էր կայացրել: Վարչապետը մեղադրվում է անչափահաս աղջիկների հետ սեռական կապեր ունենալու և պաշտոնական դիրքը չարաշահելու մեջ:
Հիշեցնենք, որ հարյուր հազարավոր իտալուհիներ փետրվարի 13-ին բողոքի ցույց էին անցկացրել` պահանջելով, որ կանանց նկատմամբ իր թուլությունը թաքցնել չկարողացող 74-ամյա վարչապետը հրաժարական տա: Բողոքի ակցիայի մասնակիցների կարծիքով` վարչապետի պահվածքը վիրավորում է կանանց արժանապատվությունը:

Голливудского актера пригласили свидетелем по делу о секс-вечеринках Берлускони
Адвокаты премьер-министра Италии Сильвио Берлускони попросили актера Джорджа Клуни стать свидетелем на процессе о связи политика с несовершеннолетней проституткой. Об этом во вторник, 29 марта, сообщает Lenta.ru со ссылкой на AFP.
По данным защитников Берлускони, Клуни и его подруга итальянская модель Элизабетта Каналис посещали вечеринки, на которых 74-летний политик, как считает следствие, устраивал оргии с проститутками. Клуни и Каналис среди гостей вечеринок следствию назвала марокканская танцовщица Карима Эль-Маруг (также известная как Руби). Она выступает главным свидетелем обвинения на процессе Берлускони.
Сам Клуни заявил, что ему кажется странным решение адвокатов итальянского премьера. Актер заявил, что встречался с Берлускони лишь однажды и речь тогда шла об оказании помощи населению Дарфура, сообщает портал TMZ.
О том, что в отношении премьер-министра Италии ведется следствие стало известно в январе. Берлускони обвинили во вступлении в интимную связь за деньги с несовершеннолетней на тот момент Каримой Эль-Маруг. Это, по версии следствия, произошло в ходе одной из частных вечеринок премьера на его вилле под Миланом. Дата начала судебных заседаний по этому делу назначена на 6 апреля.