ՀՀ իշխանությունները Քադաֆի չեն, պնդում է ՀՀԿ փոխնախագահը
Իշխող Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանը ընդունում է հացադուլը որպես պայքարի ձև, սակայն որպես հիմնական պայքարի մեթոդ չի ընդունում: Այս մասին նա այսօր հայտարարել է լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ինքս էլ խոհրդային տարիներին բանտում հացադուլներ հայտարարել եմ, պահանջել եմ անկախ Հայաստան, ազատություններ, մարդու իրավունքներ: Բայց դա ունեցել է ժամկետ: Փառք Աստծո, Րաֆֆին էլ 15 օր հետո հանեց, թե չէ ասում էր` Աստված երբ ասի: Չգիտեմ, ասեց թե չէ»,- ասել է Ռազմիկ Զոհրաբյանը:
Զոհրաբյանը նշել է, որ ամեն մեկը պայքարի իր մեթոդներն ունի:
««Ժառանգություն» կուսակցությունը նույնպես իր մեթոդներն ունի, ՀԱԿ-ը` իր, բայց կարևոր է, որ ընդդիմության և իշխանության միջև ընդհարումներ չլինեն», - ասել է ՀՀԿ փոխնախագահը:
Զոհրաբայնի խոսքով` այսօր ընդդիամդիր դաշտում կա մրցակցություն և պարտադիր չէ, որ ընդդիմությունը մրցակցի միայն իշխանության հետ:
Այս համատեքստում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի` Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նկատմամբ քննադատությունը ԱԺ պատգամավորը խիստ է համարել:
Նրա խոսքով` իշխանությունները հաշվի են առնում ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի դժգոհությունները:
«Չեմ ասում` բողոքները հաշվի չենք առնում, գնում ենք փոփոխությունների, բարեփոխումների, քարացած ռեժիմ չենք, Քադաֆին չենք»,- ասել է Ռազմիկ Զոհրաբյանը:

Armenian Authorities are not Gaddafi After All, Insists HHK Deputy Chair
Ruling Republican Party of Armenia (HHK) deputy chair Razmik Zohrabyan accepts a hunger strike as a form of struggle, but doesn't accept it as the main method of struggle, he said this himself while speaking to journalists in Yerevan today.
"I myself announced hunger strikes in prison during the Soviet years; I demanded an independent Armenia, freedoms, human rights. But that had a term. Thank God, Raffi got out 15 days later; otherwise, he was saying when God says so. I don't know if He spoke or not," said Zohrabyan, referring to Heritage Party leader Raffi Hovannisian's much publicized hunger strike, which ended on Mar. 30.
Zohrabyan noted that everyone has his methods of struggle. "The Heritage Party likewise has its methods: HAK , its; but it's important that there not be clashes between the opposition and the ruling authorities."
According to the MP, there's competition among Armenia's opposition today and it's not obligatory that the opposition only compete with the authorities. Within this context, he considered HAK leader Levon Ter-Petrossian's criticism toward Raffi Hovannisian to be strict.
The authorities, said Zohrabyan, take into consideration the concerns of opposition forces.
"I'm not saying that we don't consider those who protest; we implement reforms, improvements, we're not a stone regime, we're not Gaddafi," he said.