ՀԱԿ-ն անլուրջ է համարում մեկնաբանել Քաղաքապետարանի որոշումները
Հասարակությունը վաղուց արդեն լուրջ չի ընդունում Երևանի քաղաքապետարանի ընդունած որոշումները` Ազատության հրապարակում հանրահավաք թույլ տալ-չտալու վերաբերյալ: Epress.am-ի հետ զրույցում Երևանի քաղաքապետարանի երեկվա որոշումը` մերժել Հայ Ազգային Կոնգրեսին ապրիլի 20-ին հանրահավաք անցկացնել Ազատության հրապարակում, այսպես է մեկնաբանել ՀՀ առաջին նախագահ, ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամլո խոսնակ Արման Մուսինյանը:
«Հայ Ազգային Կոնգրեսն այլևս անլուրջ է համարում որևէ մեկնաբանություն տալ քաղաքապետարանի ընդունած որոշումների առթիվ»,- ասել է Մուսինյանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ Երևանի քաղաքապետի լիազոր ներկայացուցիչը ապրիլի 20-ի հանրահավաքի արգելման պատճառ է նշել այն փաստը, որ «այդ վայրում անցկացվելու են այլ միջոցառումներ, որոնք բացառում են տվյալ միջոցառման անցկացումը»:

It's long since the public seriously accepted the decisions by Yerevan City Hall on granting or not granting permission to hold a rally in Liberty Square. This is how Armenian National Congress (HAK) leader Levon Ter-Petrossian's spokesperson Arman Munisyan commented on yesterday's decision by the municipality to  deny the opposition group's request for an Apr. 20 rally at Liberty Square.
"The Armenian National Congress no longer considers it serious to comment on the decisions approved by city hall," he said.
Recall, as in numerous previous incidents, the city cited other events to be held on that day ("and the days following") in Liberty Square as reasons for prohibiting the opposition from organizing a rally on that day. As per usual, the municipality proposed the rally take place outside the Matenadaran (Mashtots Institute of Ancient Manuscripts) followed by a march along HAK's traditional route.