Ցրտահարությունը Հայաստանի շրջաններում կտևի 3 ժամ
Ապրիլի 13-ի գիշերը Հայաստանում ամենուրեք դիտվել են տեղումներ և ամպրոպ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում` ձյուն, քամու ուժգնացում 20-25 մ/վրկ: Լոռիում, Տավուշում և լեռնային շրջաններում առաջացել է ձյան ծածկ` 15-30 սմ բարձրությամբ, օդի ջերմաստիճանը Արարատյան դաշտում նվազել է մինչև +1...+3, հաղորդում են «ՀՀ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի պետական ծառայություն»-ից:
Ապրիլի 14-ի գիշերը Արարատյան դաշտում և դրա նախալեռնային գոտիներում, Տավուշի հովիտներում, Սյունիքի հովիտների առանձին հատվածներում  սպասվում է օդի ջերմաստիճանի նվազում` օդում մինչև -2 C, հողի մակերևույթին մինչև -2...-3 C:

Горные области Армении покрыло 30-сантиметровым слоем снега
В ночь на 13 апреля во всех районах Армении были зафиксированы осадки и гроза, в горных и предгорных районах – усиление ветра до 20-25 метров в секунду. В Лорийской, Тавушской и горных областях образовался снежный покров высотой 15-30 см, температура воздуха в Араратской долине снизилась до 1-3 градусов. Об этом сообщает Государственная служба метеорологии и мониторинга Армении.
Ночью 14 апреля в Араратской долине и в ее предгорных зонах, в тавушских равнинах, в отдельных частях сюникских равнин ожидается понижение температуры в атмосфере до минус 2, и на поверхности от -2 до -3.