Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը խոսել են «միմյանց չվնասելու մասին»
«Միավորվելու խնդիրը փողոցում և ոտքի վրա չի քննարկվում, առավել ևս` առանց պայմանավորվածության», - այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը` մեկնաբանելով ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և «Ժառանգության« ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի` ապրիլի 17-ին կայացած հանդիպումը:
«Ես ձեր չափ հետաքրքրված չեմ: Եթե Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հարկ չի համարել անհապաղ տեղյակ պահել այդ զրույցի մասին, ապա դա քաղաքական որևէ հետևանք չի կարող ունենալ»,- ասել Սաֆարյանը:
Նրա խոսքով` թեև ինքը զրույցի բովանդակությունից տեղյակ չէ, բայց կարծում է, որ Տեր-Պետրոսյանն ու Հովհաննիսյանը խոսել են միմյանց չվնասելու մասին, որը ԱԺ պատգամավորը ոչ պակաս կարևոր հարց է համարում:

Safaryan Believes Levon Ter-Petrossian and Raffi Hovannisian Spoke of 'Not Harming Each Other'
"The issue of joining is not discussed while standing on the street, and moreover, without agreement," said head of the Heritage Party parliamentary faction Stepan (Styopa) Safaryan, commenting on the Apr. 17 conversation observed between Armenian National Congress leader Levon Ter-Petrossian and Heritage Party leader Raffi Hovannisian.
"I'm not as interested as you are. If Raffi Hovannisian didn't consider it necessary to immediately inform us of this conversation, then it can't have any political consequences," he said.
According to Safaryan, though he's unaware of the content of the conversation, he believes the two party leaders spoke of not harming each other, which the MP considers an issue no less important than any other.